Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dokim nem hajlandó több adag...

Dokim nem hajlandó több adag clostyt felírni nekem, egy hónapot végigcsináltam, volt peteérés, de nem lett baba. Most azt mondja hogy fogyjak le, majd utánna ír fel gyógyszert. Nincs peteérésem, voltam uh-on hétfőn. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Másfél éve szeretnénk babát,Legutóbb 5hónapig nem jött meg a mesim,arra kaptam a clostyt, csinált szép nagy tüszőt,meg is repedt.32éves vagyok,nem akarunk várni..lányok ti mit tanácsoltok,Más duci nők is estek már teherbe,nekem miért nem adja meg a lehetőséget?El vagyok keseredve...Ő könnyen dumál,vannak gyerekei:((
2010. szept. 8. 07:25
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Menj el másik dokihoz ha ő nem hajlandó.

ez is fura "nem hajlandó" mintha nem azért lenne hogy a betegei jobban legyenek hogy a páciensei nála szüljenek... bah!

2010. szept. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Van mas problemad is, ami miatt kerheti a doki, hogy fogyj le baba elott?

Magas vernyomas, komolyabb izuleti problemak, cukorbetegseg? Ha igen, akkor talan erdemes lenne megfogadni a tanacsat, mert ezek a dolgok gyakran olyan noknel is elojonnek babavaras alatt, akiknek nem volt korabban semmilyen gondjuk vele, akinek eleve van, annak pedig rosszabbodhat.


Ha errol nincs szo, akkor esetleg arra gondolok, hogy a dokid tippje szerint a tulsuly okozhat nalad peteeresi zavarokat (ilyen is van, ugyanugy, ahogy alultaplaltsag eseten megszunhet a peteeres es a mensturacio, igy a tulsuly miatt is lehetseges). Ha ezt hiszi a dokid, akkor gondolom ugy van vele, hogy nem szeretne gyogyszerrel elerni teherbeesest, ha anelkul is mehet.


Ha szerinted egyik sem igaz es csak egyszeru igazsagtalansagrol van szo, akkor viszont valts orvost.

2010. szept. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Tavaly 24kg-ot fogytam és nem rendeződött a peteérésem,..13éves korom óta össze vissza jön meg,nagyon ritkán.

Idén visszahíztam 16kg-ot.de szinte semmi köze a súlyomnak a peteérésemhez.Voltam hormonvizsgálaton múltkor,mielőtt megadta volna nekem a clostyt.semmi bajom,a papír szerint.

2010. szept. 8. 07:36
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
én is hasonló helyzetben vagyok,mint Te:S mi a vőlegényemmel 1 éve próbálkozunk,de eddig sajnos hiába.nekem is nagyon rendszertelen ciklusaim vannak,egyszer kaptam rá duphastont,és annyi.viszont mi mindketten a 20as éveinkben járunk a párommal,így még nem kell feltétlenül rosszra gondolni.azt még hozzá kell tennem,hogy én sajnos nem tudok lefogyni sehogy sem,pedig már nagyon sok mindent kipróbáltam:(
2010. szept. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

32 évesen másfél év próbálkozás után egy kivizsgálást kell csinálni és az alapján dönteni a hormonkezelésekről.

A minimum egy uh és egy vérkép, főleg PCOS irányába, ha ennyire ingadozik a súlyod.

Ha itt nem találnak eltérést, akkor spermavizsgálat és átjárhatósági.


Olyan orvoshoz kellene menned, aki kifejezetten meddőségi problémákkal foglalkozik. Ne vesztegesd az időd!

Én is így tettem egyébként és rengeteg párral találkoztam, akiknek csak egy alaposabb kivizsgálás hiányzott és a fejüket a flba verték, hogy ezt évekig húzták.


2007-ben én is kb itt tartottam, ahol most te, egy kontár orvosnál, de aztán a kezembe vettem a dolgokat. Nemsokára megszületik a 2. spontán fogant babám.

2010. szept. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Fogyás után általában rendbe jön a ciklus, lehetcezért szeretné azt a doki mivel nincs más bajod, hogy foggy le, és akkor természetes úton is teherbe eshetsz, nem kellenek gyógyszeres kúrák!

Na meg az sem mindeggy hány kiló vagy, mert ugye a hormon tartalmú gyógyszerektől is hízhat az ember ha sokáig szedi, és hízás a terhességért, + hízás terhesen, az lehet még + 30-40 kiló, és akkor nem biztos hogy egészséges lesz a terhessség! Magas vérnyomás, cukorbetegség stb. Jöhet közbe!

És clostytól sem Biztos hogy teherbe esel!

2010. szept. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én is szedtem a clostyt,de nekem csak 2x lehetett szednem.Többet én sem kaptam.Az orvosom szerint a closty mellékhatása az,hogy ciszták keletkeznek,és akkor többet árt mint használ./volt egy vetélésem a ciszták miatt/

Ezután jöttek a hormonvizsgálatok,páromnak is vér,sperma vizsgálat.Minden eredményem jó volt.Beleuntam a hosszú várakozásba és kértem kaáliba időpontot.Ott inszemet javasoltak.Ismét vizsgálatok és közben teherbe estem természetes úton.A professzor szerint csak annyi volt a baj,hogy görcsösen akartam a babát.Ott viszont megnyugodtam,hogy úgy is kezdenek velem valamit :)Ez a closty kúra után 1 évvel volt.Szerintem az orvosod nem akar rosszat!Beszéld meg vele,hogy ezek után mik a további lépések.

Minden jót és kívánom,hogy minél hamarabb babás legyél!!!

20hkm

2010. szept. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
A 08:18.-ashoz csatlakoznék én is. Ugyan nekem semmi bajom, most vagyok 29 hetes kismama, de a legjobb barátnőmék is 1több, mint 1 éve próbálkoznak és semmi. Nagyon sokáig járt egy maszek dokihoz, aki csak lenyúlta őt lóvéval és nem csinált semmit. Mondtam neki, hogy menjen el egy másikhoz, aki csak olyanokkal foglalkozik akiknek nem jön össze a gyerek. Elmentek hozzá, először a férjét küldte el különböző vizsgálatokra és aztán jött ő. Most úgy néz ki, hogy összejött nekik.
2010. szept. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

hany kilo vagy?

en nyolcvanot kilosan estem teherbe.

ajanlom a homeos dolgokat, pl baratcserje, olvass utana

es hormonvizsgalat, PCO gyanus

2010. szept. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

SZia!

Ha a papírjaid szerint rendben van minden akkor az is előfordulhat, hogy sokat idegeskedsz és e miatt nem sikerül a baba. Én is ilyen helyzetben voltam mint te, igaz nekem nincs sok súlyfeleslegem. Mi is kb 1,5évig próbálkoztunk. Ha nem akarsz sokat várni akkor próbálj változtatni. Nekem bejött az, hogy elkeztem egy lúgosító folyadékot inni. 2hónap múlva terhes lettem. Az ismerőseim körében is sokaknak segített. Egy próbát megér.

2010. szept. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!