Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhességi vizsgálatok...

A terhességi vizsgálatok alatt kötelezöen szűrik e a toxoplazma fertőzést?

Figyelt kérdés
2010. szept. 8. 10:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vannak kórházak, ahol igen, de szerintem ez a ritkább. Nálunk (Miskolc) az én külön kérésemre adott az orvos beutalót, így ingyen levették a vért. Beutaló nélkül 6000 ft lett volna. Amúgy nincs benne a kötelező vizsgálatok körében.
2010. szept. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nálunk benne van (Bp) több kórházban is. Még nem találkoztam senkivel, akinek ne csinálták volna automatikusan.
2010. szept. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

én pont múltkor kérdeztem a dokit, azt mondta nálunk, Vácon, csak annak csinálják kötelezően, aki állatokkal foglalkozik.Amúgy nincs benne a kötelező vizsgálatokba.

De Pesten sincs benne mindenhol, legalábbis az egyik ismerősöm a Baross utcában szült, neki nem csináltak, a másik barátnőm most babás, szent János, ott se csinálnak kötelezően...

2010. szept. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem írtam, hogy mindenhol, azt írtam, több kórházban is, de mindegy.
2010. szept. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is külön kell kérni.
2010. szept. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nem csinálnak. Kértem beutalót, nem kaptam. tatabányai kórház
2010. szept. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nem :-( Nálunk rendesen rácsodálkoztak, hogy mi a fenének akarok én ilyet csinálni, semmi értelme.. A körzeti hirtelen azt sem tudta, hogy kell rá beutalót adni. kiakadtam rajtuk!
2010. szept. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
akkor nem lehet hogy csak mi visszük túlzásba az aggódást, ha szinte sehol sem kötelező??
2010. szept. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem én nem viszem túlzásba az aggódást. A toxoplazma igen durva dolgokat képes csinálni a magzattal, nem véletlen, hogy nálunk pl. szerepel a kötelező vizsgálatok között (az első vérvételnél). Talán ezt elolvashatod:


[link]

2010. szept. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk benne van a kötelező vizsgálatokba (Orosháza). Mivel én még nem estem át rajta, így minden trimeszterben megnézik. Először az első nagylabor alkalmával nézik és akinek kiderül hogy már átesett rajta, akkor azt nem nézik többször.

Számomra megdöbbentő, hogy ilyen sok helyen nem kötelező vizsgálat...

33h km

2010. szept. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!