Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit és mit tudtatok...

Mennyit és mit tudtatok mozogni 35 hetesen és utána?

Figyelt kérdés
Mi sétálni szoktunk menni a férjemmel 1,5-2 órára, és ha mesélem valakinek, vagy esetleg másokkal megyünk, mindig hüledeznek, hogy ők ennyi idősen már alig tudtak mozogni. Nekem csak a leüléssel, felállással, ágyban forgolódással vannak nehézségeim, de ha már megyek, akkor jól bírom, csak hamarabb fáradok. Terhesség előtt 3-4 órás túráink voltak, jól megedződtem. Csak azért vagyok kíváncsi más tapasztalatokra is, mert valahogy nehezen hiszem el, hogy ennyire kirívó eset lennék, más is aki rendszeresen sportolt előtte, biztos jobban bírja a végét is.
2022. jan. 10. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:
40+6 hetesen a kórházba befekvés előtti nap még a kutyafuttatón voltam. Semmi bajom nem volt. Szóval nem vagy egyedül.
2022. jan. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A saját fizikumomhoz képest érezhetően, de nem drasztikusan csökkent az erőnlétem. Nyilván aki alapból punnyadt, az még punnyadtabb lesz, aki mozgékonyabb, az az marad. Ha aktív voltál, nem meglepő hogy nem esel össze két lépés után.


Szerintem az extrém eset inkább az az aerobik és személyi edző ismerősöm, aki 38 hetesen még heti három brutál izzasztó órát tartott nem kismamáknak.

2022. jan. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem sok nehézségem volt. Sétáltam is meg tornáztam is végig. Nyilván már nem rúdsportoltam, mint az első trimeszter 2/3-ig, de fitt maradtam.
2022. jan. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

35 hetesen én inkább már csak sétáltam, de nagyon húzódott a hasam bármi egyéb mozgástól. 32.hétig dolgoztam egyébként, álló/járkáló munkát.

38 hetesen? A torna inkább az volt hogy kikeltem az ágyból és az óriási hasam levittem az emeletről a földszintre.


Én bevallom nem vagyok olyen szuper nő mint sokan itt, ismerem a korlátaimat. Ebben az esetben az volt, hogy átugrani könnyebb lett volna engem, mint megkerülni a hasam. Nem tudom miért volt olyan nagy, ismerőseimnek mintha fele akkora lett volna. És csak 12 kiló jött fel, nem szedtem fel extrát. Azt utána sikerült.

2022. jan. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37 hetes vagyok, rengeteget sétálok még mindig, igyekszem a környéken mindenhova gyalog menni, kutyázom, kergetem a 3 évesemet. Edzettem is előtte minden nap, ezt hagytam csak abba egy ideje és kicsit lomhább is vagyok, bizonyos mozdulatok nem esnek jól és vannak ilyen random idegbecsípődéseim és fájdalmaim, de igyekszem aktív maradni. Talán a szülésnél is segíteni fog ha valamilyen szinten kondiban maradok és nem tespedek, de bevallom azért néha már jól esik a fetrengés és várom a végét :D
2022. jan. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bár 31 hetes vagyok csak, de az irodai munkavégzést most konkrét szenvedésnek élem meg, sokkal jobb, amikor hétvégen teszek-veszek, takarítok, házimunkát végzek, ahova tudok, gyalog járok. Ezerszer könnyebb nekem most a mozgás (nyilvàn ne aktív sportra gondoljatok), de sokkal jobb mozgolódni, mint egy helyben ücsörögni, fetrengeni. Megőrülnék.
2022. jan. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%

41. Héten indítottak, előző napig minden nap 5-10 km séta a kutyával, csak dombon felfelé nem birtam beszélgetni közben, amúgy meg sem kottyan, pedig júniusban a 45 fokban is mentem.

Sokan szeretnek panaszkodni de nem egyedi eset hogy nem tragikusan éled meg a terhességet és nem akarsz napi szinten meghalni valami miatt.

2022. jan. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kb 36 hetesen hagytam abba az úszást, hetente 1-2-szer jártam, úgy 30-90 percet úsztam, ahogy épp jól esett.

Sétálgatni én is jártam, de csak lassabban ment. Nem fáradtam el, csak ha gyorsabban lépkedtem, akkor keményedett a hasam. Én mondjuk csak fél max 1 órát, aztán eluntam. :)

2022. jan. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szüles előtt 2 nappal meg 11 km sétáltunk a férjemmel. Semmi bajom nem volt, szules másnapján pedig mar metroztam, es troliztam. (ne próbálja ki senki, iszonyatos fajdalommal jart)
2022. jan. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!