Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon kevés magzat mozgás?

Nagyon kevés magzat mozgás?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Tudom,hogy sok ilyen kérdes van már de elkezdtem aggódni.Szóval 38hetes terhes vagyok.Keveset mozog a babó bár nekem sose mozgott olyan húú de sokat.De most olvastam,hogy evés után 1órán keresztül kb 10x kell mozogjon.Hát nekem nem szokott annyit.Kb én annyiszor érzem egy nap.Nagyon félek,hogy nincs e valami baja :( Vagy én nem adok neki az eleje óta elég oxigént vagy mi :( Volt valaki akinek nagyon keveset mozgott a babája egész terhesség alatt?Egészséges lett?

2022. jan. 10. 19:35
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
És amikor olvasom,hogy ilyenkor már kb "ki kéne rugja az oldalam" nekem nem rúg úgy,hogy fáj.
2022. jan. 10. 19:36
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Nekem sose volt fájdalmas a mozgása, rúgásai. Valószínű úgy helyezkedik.

Ez az óránként 10x kell mozognia a világ legnagyobb hülyesége.

Ő is alszik, lustább, mozgékonyabb, mikor milyen kedve van.

Ha mozog, nincs baj.

2022. jan. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Az én babám ugyanezt csinálta. Az utolsó héten az nstken könyörögni kellett neki hogy mozduljon már... Szinte semmit sem mozgott, pláne az utolsó hetekben, de előtte sem.


Hipotón lett, tornáztatni kellett az első évben, de ezt leszámítva egy egészséges, értelmes és jól fejlődő gyerek. Itt kinn is nagyon nyugis, nem az a rohangálós, csillárról lógó fajta :-)

2022. jan. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

Az én babám is nagyon lusta volt a pocakban, alig mozgott, nem is értettem mikről beszélnek egyesek a sokat mozgó, ház oldalát kirúgó magzatokról. A terhességem végén minden CTG egy rémálom volt, 1 órát kellett ott ülnöm mire hajlandó volt rázás, csoki, kóla, duda után kettőt mozdulni, kilométer hosszúak voltak a papírjaim és abból 5 percben volt értékelhető az aktivitása. Teljesen egészségesen született, sőt, rendkívül mozgékony gyerek, mozgásfejlődésben is köröket vert a kortársaira. Most 3 éves és egy igazi forgószél, néha komolyan azon gondolkodom hogy hiperaktív :D Úgyhogy ne izgulj, semmit nem jelent, hogy a pocakban milyen és több mint valószínű, hogy minden rendben van.

Most 37 hetes vagyok a kicsivel, most már tudom milyen egy mozgékony magzat, ez a gyerek meg sem áll kb egész nap, sokszor rendesen fáj :D

2022. jan. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

Soha nem számoltam a mozgást, nekem se lett volna szerintem meg az elvárt, idegelni nem akartam magam számolgatâssal. Soha nem nyomta ki egyik gyermek sem magát annyira h fájjon.

Szerintem azt nézd, hogy minden nap érezd a mozgást, és magához képest megfelelő számú mozgás legyen.


Harmadik babámat várom, az első kettő makk egészséges

2022. jan. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

Lányom is lusta volt, vagy csak korán befordult....nem tudom, de keveset mozgott. Szerintem 2* dugta ki a popsiját, az a hullámzó pocakmozgás sem volt. Nem rúgta le a bordám és a hólyagomat se.

Komplikáció mentes szülésem volt. Most két éves és igen aktív gyerek. Normálisan fejlődött.


Fiam már többet mozgott, de ő sem lépte túl a napi 10-et...sőt! Szintén komplikáció mentes szülésem volt, 8 hónapos, egészséges, normálisan fejlődik.


NST vizsgálat alatt mindkettő alig mozdult.

2022. jan. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%

Hol van a lepény? Mellső fali lepényem volt a másodiknál és én akkor alig éreztem a magzatmozgast. A hátsó falival (első baba) sokkal többször és erősebben éreztem.

Mondjuk az is igaz, hogy a második gyermekem jó nagy lett és valószínű helye sem volt a vége felé mozogni.

2022. jan. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
41%
37 és 38 hetesen voltam nst-n, mindkét alkalommal több, mint 2 órát töltöttem ott. Ettem sósat, édeset, sétáltam, lépcsőztem, csináltak uh-t, a baba pedig kb 5x mozdult meg. Teljesen egészségesen született.
2022. jan. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
Mi majdnem úgy vagyunk, mint a hármas 😅 ő is nagyon nyugis volt, hipoton lett, de már szépen behozta, annyi, hogy mostmar nem ül meg a fenekén :D Folyamatosan szalad, meg álmában is folyton mozog :D Lassan 2 éves
2022. jan. 11. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az edddigi válaszokat! :)
2022. jan. 11. 09:07
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!