Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan számítjuk a terhességet...

Honnan számítjuk a terhességet? Utolsó menstruáció 1.napjától vagy az ovulációtól?

Figyelt kérdés
Másodiknak van értelme, mégis mindenhol az első esetet számítják. Miért?
2022. jan. 17. 18:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó menstruáció 1. napjától, mivel ezt az ember általában tudja, az ovulációt meg egyáltalán nem.
2022. jan. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
23%
Nalam az elso trimeszteri ultrahang alapjan szamoltak ki, ami jo is, mert 6 nappal kesobb fogant, es mrnzesz szerint 40+4-re szuletett, uh szerint meg 39+5-re, nem szerettem volna, ha inditjak.
2022. jan. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Hivatalosan az utolsó menstruáció első napjától. Ezt kéri az orvos mindenhol. Az egy másik dolog, hogy lehet számolni ovulációtól is, de mivel az utolsó menstruációd első napját tutira emlékszel (persze van kivétel), a ovulációd napjára nem feltétlenül, nem is tudod, hogy mikor volt. Én pl. nem tudom, hogy mikor volt pontosan, sosem használtam ovulációs tesztet. Egyébként a 12. hétig, ultrahangos vizsgálat alapján állapítják meg a végleges dátumot, amikor a baba jönni fog (elvileg).
2022. jan. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Mivel az ovu napját nem tudod biztosan, az utolsó menzesz elsô napjától.
2022. jan. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%

Én nem tudnám megmondani mikor ovuláltam, de a menzesz egyértelmű.

Egyébként nekem is az alapján számolták a terhességet, hogy milyenek voltak a méretek az ultrahangon.

Az szerint 5 nappal később fogant, mint ahogy a menzesz alapján lehet kiszámolni.

2022. jan. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

De akkor legalább a mensi utáni első napot számítanák. Merthogy mensikor pont nincs peteérés, meg a legtöbben vérzés közben nincsenek együtt, legalábbis gumi nélkül nem hiszem.

De amúgy, ha tudom az ovi napomat,ért nagyon figyeltem folyamatosan a ciklust, folyamatosan teszteltem stb, akkor is azt írják be, még akkor is, ha mensi körüli napokon egyáltalán nem is feküdtünk le?!

2022. jan. 17. 19:15
 7/14 A kérdező kommentje:
Mensi előtti 3 napon + a mensi ideje alatt(5 nap) egyáltalán nem szoktunk szeretkezni.
2022. jan. 17. 19:17
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi amúgy a válaszokat.
2022. jan. 17. 19:18
 9/14 anonim ***** válasza:
74%

Hiába akadékoskodsz, így számolják, és kész. Én pl azt is tudom, melyik nap foganhatott, mert abban a hónapban csak kétszer tudtunk együtt lenni, mindkétszer az ovuláció alatt.

Mondjuk még ez sem számít, mert a baba fejlődése eltérhet.

2022. jan. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%

Ha amiatt zavar, mert nem tudod az utolsó menstruációd első napját, s így nem tudod egyelőre, hogy hol tartasz, akkor vannak a neten applikációk, amik ovuláció alapján is kiszámolják.


Lásd: [link] --> Conception date


Egyébként UH alapján úgy is kiderül minden. A mérete alapján kiszámolják pontosan, eleve a méretek, UH alapján követik nyomon, az pontosabban. De a terhesség korai szakaszában a kiindulási pont az utolsó mens. első napja, ezt kérik, tetszik vagy sem. Ha nem tudod, akkor gondolom az első UH során számolhatnak majd.

2022. jan. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!