Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet, hogy utolsó...

Hogy lehet, hogy utolsó menstruàció és a baba méretei alapjàn is ugyanolyan korú a terhessége?

Figyelt kérdés
A baràtnőm tegnap volt a 12. heti vizsgàlaton és uh szerint is ugyanannyi naposnak felel meg a baba, mint utolsó menstruàció alapjàn. Mi egyelőre csak próbàlkozunk a babàval, de sok baràtnőm, ismerősöm mostanàban szült, és ilyet még nem hallottam, mindig volt eltérés a kettő között.
2020. márc. 3. 04:05
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Na már ez is baj?
2020. márc. 3. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
🤣 pedig hidd el, hogy ez a gyakoribb!
2020. márc. 3. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Remélem a harmadik hozzàszólónak màr sikerül a kérdésemre vàlaszolni.🤦🏼‍♀️
2020. márc. 3. 04:35
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 1 nap eltérés volt


Ami akár mérési hiva is is lehet, hiszen a mm-eket könnyű félremér i.

Másik doki viszont 3 napot csúsztatva mért..

Úgyh sok dologtól függ.


Szülés meg nem igazán ezen a pár napon múlik.


A fenn említett esetben a mensi számítása alapján 40+2 szültem.


Előtte a 12. Hetin 4 nappal idősebb volt minsen vizsgálatvszeribt, mégis 41+1 szültem...

2020. márc. 3. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sőt nekem a 2. genetikain is így volt pedig 5 nap eltéréssel 2 uh is volt akkor. Aztán 5 héttel később már 3 nap különbség volt.

Ez azért lehet, mert nincs két egyforma anya, gyermek, orvos, gépbeállítás. Az orvosom azt az elvet vallja, hogy míg nincs nagyobb eltérés egy hétnél, addig nem foglalkozunk vele, maradunk a mensi szerinti dátumnál.

2020. márc. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a tankönyvi eset, amit írsz, hiszen az átlagos nő kb. 28 naponta menstruál és a 14. napon van a peteérése. Csak mondjuk ők nem fognak pl. itt ezen sopánkodni, hogy hogy lehet, hogy minden rendben van :)

Mérés meg: Ha nincs nagy eltérés, nem módosítanak akkor sem, ha mást mutat. Nálunk is mindig volt pár napi ide-oda, nem lett más papíron a szülés időpontja, pedig sok helyen kérdezgettem, nem kellene-e átírni. Az egyik gyerekem meg petezsák korában az egyik nap fél centivel nagyobbnak mérték (bár a gasztroenterológián, mert pont oda volt időpontom más miatt:)), mint egy másik doki másnap, pedig nem ment össze (már megszületett). Szóval erre sem lehet azért annyira adni, hiszen kézzel mérnek meg egy térbeli dolgot és fél mm ekkoraként napokat számít. Kilóra is mindkét gyerekem több mint féllel nagyobb volt, mint amekkorának a születése előtti napon becsülték (az egyiket pedig kétnaponta nézték, mert vele kórházban feküdtem több hétig).

2020. márc. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét terhességemnél mindig a koruknak megfelelőek a voltak a méreteik (+/- 1-2 nap), soha nem voltak ilyen nagy eltérések, nem volt várható születési dátum módosítás sem soha. Nekem pont az a furcsa, hogy valakinek több várható időpontja van, menses szerinti, meg uh szerinti.
2020. márc. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!