Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Leesett vércukor 38 hetesen M...

Leesett vércukor 38 hetesen Mitől?

Figyelt kérdés

Rosszul lettem, fajtak az izuleteim feszult lettem szorongtam vert a viz el is sirtam magam hirtelen ezért megnéztem a vérnyomasom ami rendben volt viszont a cukrom 3.0/mmol lett

Mitol lehet ez? Ettem a mai nap normálisan utoljára ráadasul makos gubat ugyhogy nem ertem mitol esett igy le?! 2 ora mulva mar hipoznek?

Nem vagyok terhessegi cukros sem volt mar valakinek ilyen? Mi volt az oka? Nem okozottt hosszutavon gondot?


2022. jan. 20. 17:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
A mákos gubától. Iszonyat szénhidrát és cukorbomba volt. Ezek szerint pedig van gond a cukroddal
2022. jan. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nincsen nem veletlen irom.

Terheles is jo volt es azota is hetente merve van az ehgyomri es reggeli utan 2 oraval! Sose volt vele gond!

Akkor megy le a cukor ha nem eszel szenhidratat ugyhogy pont nem ertem amit irsz nem egy bodonnel ettem kb 4 falatot ettem belole 🤣

2022. jan. 20. 18:26
 3/13 A kérdező kommentje:
Egyebkent meg magamnak keszitettem nem volt benne tobb cukor mint egy atlagos kvba mondjuk.
2022. jan. 20. 18:27
 4/13 anonim ***** válasza:
30%

Hiába röhögsz, nem csak akkor esik be a cukor ha nem eszel

Ostoba némber

2022. jan. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 flora08 ***** válasza:
100%
Én is így voltam terhesség alatt. Sosem volt gondom a cukrommal, mégis egyszer csak rosszul lettem itthon: levert a víz, mintha zuhanyoztam volna, remegett a kezem, émelyegtem. Ekkor már túl voltam a cukorterhelésen, tökéletes eredménnyel. Elkezdtem itthon mérni, az éhgyomri érték 3 volt, evés után 2 órával 4. Akkor mentem a gyermekorvoshoz aláíratni a kiskönyvemet, őt kérdeztem erről. Azt mondta, ha nem megy 3 alá, addig nincs gond, ha rosszul vagyok egyek szőlőcukrot (ez mondjuk magamtól is eszembe jutott 😄), és figyeljek rá, hogy ne teljen el túl sok idő az étkezések között (többször keveset). Jó egészséget kívánok! ☺️
2022. jan. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Igaz, hogy nem csak akkor megy le, ha nem vagy keveset eszel, de ostoba némberezni, azért szerintem erős. Micsoda kultúra.
2022. jan. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Te vagy az ostoba mivel leirtam hogy jo a cukrom de te elkezdesz okoskodni hogy bizony nekem akkor nem jo mert mertem enni a sajat makosgubambol amiben pont nem volt sok cukor hogy hu de rosszul legyek.

Igen nem csak akkor esik le ha keveset eszik az ember de mivel nem vagyok cukros, nem normalis ha leesik foleg hogy nem is edzettem nem eheztem nem tortent semmi maskepp mint szokott.

Tudom hogy mitol eshet le utana olvastam de nem volt ram jellemzo egyik sem ezert erdeklodtem hogy volt e valakinek ilyen es lasd volt is. Ne itt eld ki magad “ te ostoba nember” .

Masodik koszi a valaszt! 😊

2022. jan. 20. 18:44
 8/13 A kérdező kommentje:
Lehet nalam is sok volt a kihagyas az etkezes kozott bar nem ereztem annak nem voltam ehes sem. En banant ettem szolocukor pont nem volt itthon nemsokara ujra merem remelem mar jo lesz, mostmar jobban vagyok. :)
2022. jan. 20. 18:46
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha így beesik, akkor valószínűleg valamilyen gondot mégiscsak jelez ez. Ne csak reggeli után mérd. Pár napig most érkezz normálisan, és mérj főétkezés előtt, majd utána 1 órával és nézd meg, hogy mi történik. Ha 7 fölött mérsz, az nem jó, de ha étkezés előtti érték alá esik, az sem. Nem éri meg annyiban hagyni, mert ha gond van, akkor az csinálhat gondot a babának is. Frontra is ugrálhat, de nem árt figyelni.
2022. jan. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%

A terheléses cukorvizsgálatnak akkor van igazán értelme, ha legalább 3 pontos, és inzulint is mérnek közben. Neked ilyen volt? Mert egyébként bizony simán előfordulhat fals negatív eredmény.

Amúgy attól sem esik le feltétlenül a vércukor, ha nem eszel szénhidrátot. Nekem annak idején az első ketogén étrendes napomon sem zuhant be ennyire.

2022. jan. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!