Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha kiderül a terhesség, akkor...

Eszo kérdése:

Ha kiderül a terhesség, akkor tényleg abba kell hagyni a barátcserje szedését?

Figyelt kérdés

de miért? káros hatása van a magzatra?


pedig pont abban bíztam, hogy a barátcserje majd rendben tartja a sárgatesthormon szintet..


akinek van tapasztalat, megosztaná velem!

köszönöm előre is!


2010. szept. 9. 16:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Inkébb hagyd abba.


Én is azt hittem, hogy nem lesz baj, magasan fogja tartani a progi szintjét. Aztán 5 hetesen beváreztem. Hogy ettől-e vagy sem, azt nem tudom, de a második babánál csak a pozitív tesztig fogom szedni, azt megfogadtam.


amúgy megmaradt, már féléves a lurkó.

2010. szept. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
19%

3 gyereket szültem,most várom a negyedik de fogalmam sincs,hogy miről beszélsz!!

Komolyan!! Miért kell ennyire bonyolítani a dolgot?Élj egészségesen,egyél ami jól esik,és élj boldogan,pozitívan..Nem lesz semmi gond,és jöhet a baba..

Mielőtt lehurrognál,hogy jó nekem,hiszen én terhes tudok lenni,csak elmondom,hogy 11 évig vártunk a babára,és állandóan méricskéltem,ellenőriztem,hogy mikor van peteérésem..Már szinte betege lettem..A végére annyira elegem lett,hogy úgy döntöttem nem foglalkozom vele többet.Majd jön a baba ha jönnie kell.És lám..Jönnek sorban,és egészségesek..

2010. szept. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
hát lehet kedves utolsó..jó hogy te így tudod felfogni, de én júniusban elvesztettem egy majdnem 6 hetes babát!!
2010. szept. 9. 16:58
 4/12 A kérdező kommentje:
szóval inkább úgy kérdezném, hogy aki szedte, annak mondta a doki, hogy hagyja abba, amikor terhes lett??
2010. szept. 9. 16:59
 5/12 anonim ***** válasza:

Hali!


Amint pozitív lett a tesztem, abbahagytam. A tájékoztatója is azt írja.

Nekem elég későn mutatta ki a teszt, addig szedtem napi 1x, azt hittem, megint felborult a hormonháztartásom. A baba szépen fejlődik, már 11+4 naposak vagyunk, eddig semmi gond nem volt.

Inkább kérd ki az orvosod tanácsát, legfeljebb csinál egy hormonvizsgálatot, és ha szükséges, akkor ír rá fel valamit. Ha meg nem kell, akkor természetre kell bízni a dolgot. :)

2010. szept. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

kedves 1.válaszoló!


megkérdezhetem, hogy amúgy te mire szedted?

én csak gyanakszom, hogy esetleg az első babánál nem voltak rendben a hormonok..1 hétig barnáztam mire megindult a vetélés, de mivel nagyon korai volt a terhesség a dokik nem törődtek vele..azt mondták a természet szelektál, rá van bízva..


mikor meg elment, azzal nyugtattak, hogy 1vetélés nem vetélés..rohadt szemetek voltak, pedig 1 hét alatt 3 doki is látott..és utána kivizsgálásra sem küldtek..úgyhogy nem tudom biztosra, hogy minden oké-e a hormonokkal..ezért gondoltam szedni a b.cserjét..

te tudsz mondani nekem erre vmit?

2010. szept. 9. 17:17
 7/12 A kérdező kommentje:

keves utolsó!


az a baj, hogy már volt egy vetéklésem, és ezek után NEM AKAROM a természetre bízni a dolgot..főleg, hogy úgy gondolom az elsőt is meg lehetett volna menteni!

2010. szept. 9. 17:18
 8/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Én közti vérzésre szedtem, 3 hónap alatt rendbe is hozott.


Sajnálom a vetélésedet. :-( Mindenesetre ha a teherbeesés ideje alatt szeded a barátcserjét, azzal semmilyen kárt nem okozol. vetélés után meg sok orvos automatikusan fel szokta írni a Duphastont a második terhességnél.

2010. szept. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is volt egy vetélésem, és azután felborult minden. Barnázással kezdődött, és hiába kaptam gyógyszert, sajnos elvetéltem. Műtét lett belőle, ami nagyon rosszul sikerült. Nem tudom, hogy ettől-e, de utána a vérzésem kész káosz volt. Előtte 3-4 napig barnáztam, és úgy 35-45 nap volt egy ciklus. Ezért kezdtem el szedni a barátcserjét, hátha kicsit rendbe rak. Zafírt szedtem 2x1-et. Az első hónapban 31 napos volt a ciklusom, és csak 2 napig barnáztam, a következő vérzésem meg sem jött. azonnal abbahagytam a barátcserjét amint pozitív lett a teszt, és az orvos írt fel helyette gyógyszert.

Tehát röviden: igen, amint kiderül a terhesség abba kell hagyni.

2010. szept. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én csak addig szedtem, amíg nem teszteltem pozitívat (4 hetesen). Én a mastodynont szedtem (barátcserje tartalmú homeós készítmény), ennek benne is van a tájékoztatójában, hogy terhesen és szoptatás alatt ne szedjük.
2010. szept. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!