Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Surgos Mi a leggyorsabb megoldás?

Surgos Mi a leggyorsabb megoldás?

Figyelt kérdés

36hetes kismama vagyok olyan székrekedésem van hogy nem bírok se feküdni sem ülni csak állni.

Borzalmas göcseim vannak

Éjjel négykézláb járok ki a wcre.

Van kismama aki igy volt? Ha irtok gyors megoldasokat nagyon nagyon megköszönném!


2022. jan. 26. 07:24
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
74%
Mi értelme az egész kérdésnek, ha a szemmel láthatóan segítő szándékkal írt válaszok egytől egyig le vannak pontozva???????
2022. jan. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
91%

Ugye azt tudjátok, hogy az otthoni beöntögetés székletpangás esetén bélrepedést okoz?

A kérdezőnek igen is fel kellene hívni az orvost. A kórházban olyan beöntést adnak, ami a székletbe szívódva lágyítja azt, utána megkönnyebülhet.

Gratulálok az összes otthoni beöntés pártinak, gondolom a felelősséget meg nem vállaljátok.

Egészségügyi dolgozó vagyok, csak tudom mit beszélek.

Le lehet pontozni, szarom én le, de a Kérdezőnek nem szeretném, ha baja lenne belőle.

Anál szex meg ilyenek, jesszusom...

2022. jan. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
19%

13-ra:

Én írtam a 10-es választ, és csináltam már magamnak, nem is egyszer. Ezért mertem tanácsolni.

Nem egy tartálykocsira való vizet kell belejuttatni, ennyi a titok. Az ember érzi, ha kezd sok lenni, és nyilván akkor abba kell hagyni.

2022. jan. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
51%

Szia

Nekem az Útifű maghéj vált be,nőgyógyászom ajánlotta

1 evőkanál maghéjat bele kell rakni 1 deci vizbe(2dl irnak,de azt képtelenség egy szuszira meginni),elkavarni,majd gyorsan meginni,nem kortyolgatni,mert nem kellemes,mert ilyen sürű anyag lesz belőle

Napi egyszer,én esténként szoktam

Másnap reggel,alig érkezek kimenni a wcre 😃 szóval nagyon jó,kismamák is fogyaszhatják, azóta nincs székrekedésem

Akiknek eddig ajánlottam,mindenki pozitívummal tud nyilatkozni

Szívből ajánlom neked,próbáld ki

2022. jan. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 babyboom567 ***** válasza:
93%

Különben meg simán lehet,hogy szülsz.

Az egyik rokonunk volt úgy, hogy már 3 napja iszonyat fájt a dereka.Az anyósa akkor már mondta, hogy inkább menjenek be a kórházba.Ott derült ki hogy már teljesen ki volt tágulva,már 3 napja vajúdott,konkrétan, csak a dereka akart leszakadni.Már vitték is szülőszobára.

2022. jan. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
34%

13!


Ez volt az én valaszom:

"Ha görcseid vannak, akkor beöntés. Gyors, de nem gondolom,hogy otthon meg lenne hozzá a felszerelésed."

Lehet otthon is beöntést csinálni, van ehhez szükséges felszerelés és mellé szépen le is van írva minden. Nem a zuhanyzós baromság.

2022. jan. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem aki nem kapott és nem is csinált még soha beöntést az ne álljon neki otthon. Pláne ne zuhanyrózsával a kádban. 🤦🏻‍♀️
2022. jan. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
59%
Zuhannyal lehet beöntest csinalni, de nagy nyomassal eletveszelyes. A lehető legkisebb nyomassal kell csinàlni. Patikàban is lehet beöntőkannat kapni, ha jól tudom.
2022. jan. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
83%

Atyaisten... ezt a zuhany csövest most felejtsd is el. Azért nyomás alá helyezni a bélrendszert minden csak nem normális.


Egyrészt. Tutira nem vajúdás? Biztosan az emésztéseddel vannak összefüggésben a görcsök? Ha igen, akkor max 2 napot adnék magamnak ilyen görcsökkel orvosi segítségkérés előtt és azt is csak akkor, ha sikerül üríteni és akkor érezhetően jobb lesz picit. Nekem a nehézbombázó 12 órára elosztva: zsíros/olajos kaják (pl. tepertő krém rozsos abonettel, földimogyoró, stb.), 100%-os céklalé egy-két pohárral, sok gyümölcs, banán pürébe pl. keverek lenmagot, vagy eszek valamivel útifűmaghéjat (ha más nem, belekeverem teába), rengeteg víz, esetleg egy bögre tej. Ezek egyesével is hozzák az eredményt nálam általában, de 21 hetes korunk óta én is küzdök a székrekedéssel. Egy ilyen nap étrendje után estére tuti az eredmény és néhány napig a teljes kiürülés hatása hat. :)

Ha nagyon nem, akkor próbálj meg egy glicerin kúpot. Ha elindítja az ingert, akkor hátha lejjebb hozza a felsőbb szakaszokból is az anyagot.

Amit még valahol olvastam, hogy érdemes a babát egy picit "elmozgatni", mert lehet ő zárja el részben a beleket és ez okoz görcsöket. Pl. négykézlábra állni, lógatni a hasat, oldalra feküdni, aztán másik oldalra, picit kézzel is megemelni a pocakot akár, hátha segít.

2022. jan. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Miujsag kerdező? Lehet szülés lesz belőle.
2022. jan. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!