Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt a nyers húsos...

Terhesség alatt a nyers húsos dolgokat külön mostátok el vagy együtt a többi mosogatni valóval?

Figyelt kérdés
Magát a pultot mindig fertőtlenítem ha hús készül, de eszembe jutott hogy nem e baj ha ugyanazzal a szivaccsal mosom el a húsos tálat /vágó deszkát mint a többi edényt?

2022. febr. 8. 18:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Atyaég...
2022. febr. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
33%

Nem terhesen sem mosom a nyers húsos,tojásos dolgokat a többivel,es ugyanazzal a szivaccsal sem.

Elég fertőzésveszélyes.

2022. febr. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
A többivel
2022. febr. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%
Mosogatógépem van, nem szelektáltam soha külön azt a 2-3 eszközt/tálat, amikkel a nyers húsos/tojásos dolgokat kezeltem. De amíg nem volt mosogatógépem, addig sem tettem így. Elég sok más fertőzésveszélyes dolgot csinálok, de a husit/tojást megbízható forrásból veszem (boltban :D ), és kb egyből elmosom, nem igazán van ideje a baciknak elszaporodni, hogy komoly gondot okozzanak.
2022. febr. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
40%
Én külön mosom, nem terhesen is, szerencse, hogy kb. 3 havonta főzök húsos ételt.
2022. febr. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
40%
Kedves 4es, a baktérium a húsban van. Már ott van mikor megveszed a boltban. Ha olyan baci ami emberre veszélyes,akkor okozhat gondot attol függetlenül hol veszed és hogy tárolod.
2022. febr. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
Mosogatas utan domestosos forro vizzel atoblitem a szivacsot mindig, a nyers husos cuccokat meg a mosogatas vegere szoktam hagyni :) de ezt nem terhesen is igy csinalom, anyukam igy mutatta.
2022. febr. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
#6 azt nagyon jól tudom, de amit a boltban veszel, ellenőrzött forrásból származik, nagyon minimális eséllyel lesz benne emberre komolyan veszélyes baci (amennyiben ugye nem szabadon hagytad napokig felhasználás előtt). A szalmonella meg ezek pedig sima kézi mosogatással is eltávolíthatók a vágódeszkáról mondjuk, és a szivacsot is igényes ember párnaponta lecseréli, szóval ott sem tud semmi elszaporodni. De mosogatógépben meg aztán pláne nem gond.
2022. febr. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%
A nyers húsos ès tojàsos holmit mosom el utoljàra, a nyers hùsoshoz van külön szivacs. Nem vagyok terhes.
2022. febr. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%

Húsos cuccokat mindig mosogatógépben mosom, és lefertotlenitem a pultot, meg amihez koze volt a húsnak.


Ha mégis mosogatnek, akkor viszont berakom a szivacsot és a deszkát (ha befért) a mikroba. Nem égnek meg. Ha nem fér be a deszka, berakom a sütőbe, vagy vasaloval átmegyek rajta.


Nem vagyok terhes.

2022. febr. 9. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!