Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Okoz valami visszamaradást a...

Okoz valami visszamaradást a magzati korban megjelenő agyi ciszta a későbbiekben, vagy gond és nyom nélkül felszívódik?

Figyelt kérdés
20 hetes terhes vagyok, a babámnál mindkét oldalon agyi cisztát találtak. A genetikai szűrés eredménye negatív lett, semmi rendellenesség nem látható, így az orvosok szerint a ciszta miatt sem kell aggódni, el fog tűnni pár héten belül. Arra lennék kíváncsi, hogy akinek a babájánál hasonló volt, minden rendben van-e születés után, kisgyermekkorban.
2010. szept. 11. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az egyik oldalon volt csak, most 9 hónapos, születés után már csak a helyét látták az uh-n, minden rendben van vele, tökéletesen fejlődik. Ne aggódj!
2010. szept. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom az úgynevezett plexus cisztáról van szó. Akikről én tudok, hogy ilyen előfordult mind felszívódott még jóval a szülés előtt. (tesóm 3 gyereke közül kettőnek pl. volt ilyen) Ez igazából az ultrahang vizsgálatok egyik "átka", mert ez egy olyan elváltozás ami önmagában nem jelent rosszat, ha észreveszik akkor felesleges aggodalmat okoz a kismamánál ami nem igazán szerencsés. Biztos előfordul más babáknál is csak náluk nem veszik észre, így az anyukák megússzák ezt a felesleges aggódást.
2010. szept. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Valóban el fog tünni. Én is itt kértem ezzel kacsolatban tanácsot, és azt írta mindenki, hogy el fog tünni. Ennek ellenére én végig izgultam miatta. 16. héten vették észre az egyik oldalon, rá 2 héttel már a másik oldalon is látták- 3 és 6mmm. 28. héten már semmi nyoma nem volt. A dokim azt mondta pályafutása alatt még nem látott olyat, akinél ez késöbb gondot okozott volna. Ha a pocakban nem, majd a születés után 1-2 héttel eltűnik. olyan képlékeny még az agy, hogy nem okozhat gondot. Nyugodj meg, nem lesz semmi baj!!!
2010. szept. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon megkönnyebbültem, aranyosak vagytok,hogy megnyugtattatok! Nálunk is egy cisztával indult a 18.héten, majd a genetikai tanácsadáson hasbaszurit javasoltak. Mielőtt belémnyomták volna a tűt, közölték, hogy már a másik oldalon is van egy ciszta. Gondolhatjátok, teljesen összeomlottam. De a dokim is azt mondta, hogy teljesen felesleges volt mondani, mert el fog tűnni. És annak is örülök,hogy nem okoz maradandó nyomokat. Köszönöm!!!
2010. szept. 11. 10:57
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi tegnap voltunk pont UH-n, és a ciszták teljesen eltűntek az ultrahang szerint! 11hós a Babóca!
2010. szept. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok,remélem észre veszitek hogy írtam ide és tudtok válaszolni,mert kétségbe vagyok esve :( nálunk is talált a dokim egy 9mm-es agyi cisztát majdnem 100%-ra mondja hogy fel fog szívódni,de azért elküldött debrecenbe ahol magzatvízet vettek a rendellenesség kiszűrésére annak ellenére hogy a kombinált tesztem eredménye jó volt.Kérlek írjatok hogy felszívódtak-e a ciszták illetve hogy okozott-e problémát a pici születése után a fejlődésében???????
2014. szept. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!