Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első trimeszter. Adnátok...

Első trimeszter. Adnátok tippeket, hogy hogyan vegyem könnyebben?

Figyelt kérdés

7. hétben vagyok jelenleg. Ahogy betöltöttem a hatodik hetet, varázsütésre eljöttek a tünetek: egész napos hányinger és hányás, extrém fáradtság, hangulatingadozás, mellette az alhasam húzódik, már elnézést a képtelen kifejezésért, de mintha "bugyborogna" és feszülne a méhem ezek mellett folyamatosan. Ma már eljutottam arra szintre, hogy sírva mentem dolgozni, pedig 9 órát aludtam. Az orvos szerint ez minden természetes (???), szombaton vár ellenőrzésre. Az előző terhességem alatt nem voltam ennyire rosszul, nem tudom hogy éljem túl a napokat, most is az estét várom.

Tudnátok tanácsot, tippeket adni a könnyebb napokért?



2022. febr. 15. 10:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Nekem semmi nem segített, egy, hétig az ágyban fetrengtem, ihattam en kólát, ehettem gyömbért bármit pisilni úgy kellett kivonszolni magam, egy mazlim volt hogy épp szabin voltam, kitartani lehet csak és valóban normális.
2022. febr. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Pihenjél mindenképpen, ha meg teheted. Ne parázzál rá, meg próbáld ki a kólát,gyömbért,kekszet,sós ropogtatni valót.
2022. febr. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

Önzőséggel tudsz segíteni magadon, de tényleg. Sajnos tényleg nem segít más és normális a rosszullét. Ha valamiről úgy érzed jól esne, tedd meg, ha úgyérzed valamilyen kaja/innivaló bentmaradna, rögtön vedd/vetesd meg, küldd le. Ennyi. Fordulj befelé sokat és hallgasd a belső sugallatokat. Én pl. nem tudtam meginni semmit, csak az 50%-os baracklevet, de ezt is kb. századik kísérletezésre vettem észre teljesen véletlen. Abból is csak egy márka volt jó. Ha nem ettem az volt a baj, ha ettem, akkor az. Szóval sokszor ettem egy-egy falatokat, akkor is csak valami ízsemleges vackot igyekeztem. Pogácsát, kekszet, valami sós ropogtatni valót, ilyesmit. Neked kell kitapasztalnod, hogy mitől lesz könnyebb.

Nekem volt olyan pl. hogy a munkahelyemen délután fejlehajtva szunyókáltam egy fél órácskát pl. Így tudtam túlélni. A főnököm tudott róla, semmi gondja nem volt vele, mert egyébként a munkámat tök jól elláttam émelyegve is. Volt, hogy nem tudtam reggel felkelni (7-re járok dolgozni), 9-re estem be. Szintén nem volt vele baja, mert a munkámat elvégeztem. Volt, hogy este csak a kanapén tespedtem és a férjem hozott kéz alá mindent, ami kellett, mert úgy éreztem, hogyha megmozdulok hányni fogok. Olyan is volt, hogy felvásároltam a fél boltot, mert a belső hang azt mondta, hogy ezt is megenném, meg azt is. Aztán felbontottam és már a szagától rosszul voltam... Ez van. Egy kicsit át kell alakítani a szemléletet. Te vagy a legfontosabb, mindenki más meg most egy kicsit háttérbe szorul! :)

2022. febr. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

Az eleje nagyon szörnyű, de amiket leírtál, tényleg minden “normális”.

A hányingerre hűtött víz, hűtött kóla, sós keksz, ropi, de tapasztalatból tudom, hogy sok esetben ezek is, mint halottnak a csók. Csak kitartást tudok kívánni, és remélem, neked is csak első trimeszterig tart!

2022. febr. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudom mit dolgozol, de én táppénzre mentem. Itthon is épp elég rossz volt szenvedni. Nem sok minden segített. B6vitamin, többször keveset enni, hideget inni, kóla, gyömbér. Nem tudom a többiek hogy tudnak ilyen rosszullétek mellett dolgozni, én ob csak feküdtem egy hónapig.
2022. febr. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Normalis, ezt csak tulelni lehet, mind tulesunk rajta, nem vagy egyedul. Kesobb konnyebb.
2022. febr. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%
5-os valaszolo, nem mindenki tud tappenzre menni, megis tuleli. Ahol lakom NINCS tappenz terhesnek, csak ha a korhazban fekszik. Nehez, de azert meg lehet csinalni.
2022. febr. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%

Nyugi nekem se jobb és sajnos ez normális. Ugyanezek vannak nekem is mint neked plusz állandóan öklendezek. Alig bírok enni. Nekem a tej segít sokat. Eddig is imádtam de most főleg nagy cimborák vagyunk. 😁

Én 9+5 vagyok, első terhesség.

Ha tudod akkor erre a trimeszterre, vagy ameddig nem leszel jobban irasd ki magad.

2022. febr. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

Sajna nincs tippem. Én 13. hétig mosott szar voltam és még folyamatosan görcsöltem is. Semmi nem használt, egyedül aludni tudtam. Én végül táppénzt vettem ki, mert már én is sírva jöttem-mentem munkába.

Az émelygésen nekem is egy kis hideg kóla segített csak.


Azóta egy fokkal jobb, de most sem vagyok a régi önmagam.


18 hét, nekem is első.

2022. febr. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos nem igazán tudok semmi hasznosat tanácsolni. Én is rettenetesen rosszul voltam. Minden volt: szagundor, haspuffadás, hányinger, hányás, fáradtság, ezek miatt nem volt semmi életkedvem. Már úgy voltam vele, hogy egyszerűen nem bírom tovább. Nem tudtam enni, inni. Minden rossz volt. Próbálkoztam néhány korty hideg kólával, gyömbérrel, Espumisan gyönggyel, de nem segített semmi. Azt tudom csak mondani, hogy próbálj valahogy kitartani, mert idővel, remélhetőleg a 12. hét után enyhülni fog. Addig pihenj, amennyit csak tudsz, a levegő, kis séta segíthet. Én nem tudtam dolgozni sem. Otthon voltam. Olvasgattam, Tv-t néztem, próbáltam túlélni a napokat.
2022. febr. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!