Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meg kell kérdezni az orvost a...

Meg kell kérdezni az orvost a szextilalomról vagy mondja magától?

Figyelt kérdés

Eddigi 12 hétben inkább önmegtartóztattunk, de egyetlen egyszer volt egy orgazmusom, ami után 2 napig görcsöltem, azóta félek az orgazmustól (anélkül meg nem sok értelme van az együttlétnek, mert csak rosszabb utána). Ez normális vagy csak több magnéziumot kell szednem?

Mindenhol azt olvasom, hogy nyugodtan lehet szexelni várandósság alatt, de ezek után nem vagyok olyan nyugodt.

Az orvosnál meg kicsit kellemetlennek érzek rákérdezni, mivel úgy jöhet le, hogy minket csak ez érdekel a gyerek nem is. Védőnőm kb. 70 éves, őt sem mertem erről megkérdezni még.



2022. febr. 22. 12:18
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Megfogadom.
2022. febr. 22. 14:23
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj, valószínűleg már azzal az orvos jobb páciensei közé tartozol hogy van értelme a problémádnak. Elég itt gyakorin körülnézni, az utóbbi napok mélypontja a C vitaminos házi abortusz és a “csúnya lesz a gyerek ha anyuka csúnya embert lát” volt, de a számtalan “17 éves vagyok, védekezés nélkül szexeltem, lehetek terhes?” se semmi.

Ehhez képest az, hogy mi a teendő ha szex után két napig görcsölsz, egy tökéletesen logikus kérdés. Nem normális két napig görcsölni szex után, az orvos meg azért járt egyetemre hogy el tudja dönteni hogy baj van, vagy csak magnéziumot kell szedned.

2022. febr. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Bábai gondozást is kérhetsz, ha n vagy veszélyeztetett terhes, és szívesebben beszélnéd meg ezeket azzal, akivel utána szülni fogsz.
2022. febr. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Én megértelek, hogy nem merted megkérdezni.

Én nemrég szültem és mondták h a fertőzésveszély miatt nem lehet nemi életet élni.

De arra már nem mertem rákérdezni, hogy pettingelni lehet-e, lehet-e orgazmusom vagy azok az összehúzódások se tesznek jót :D

Szóval most szenvedhetek még egy hónapig mert nem mertem rákérdezni 😆

Úgyhogy én megértelek :D


Egyébként normális, 5-6 hetesen nekem is görcsölgetett szex után. Meg is vizsgált az orvos de minden rendben volt és egy tökéletes baba lett belőle :)

Használd ki amíg megy a szex, lehet h pár hónap múlva már kellemetlen lesz.

2022. febr. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
#14 Akkor ne szenvedj tovább. Én anno megkérdeztem. Pettingeljetek bátran. Figyeljetek a higiéniára, ha esetleg császárral szültél, akkor vigyázzatok a hegre. Figyelj a tested jelzéseire. Ha valami kellemetlen, akkor ne csináljátok.
2022. febr. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
#15 köszi h írtál! És dejó h te bátor voltál 😁👍
2022. febr. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
#16 Mondjuk ezt olyan téma, amiről ahàny dokit kérdezel, annyiféle véleményt fogsz kapni. Szülés után kaptunk egy brossúrát a kórházban, abban egy bekezdés erejéig kitértek a szülés utáni intimitásra. Kb.az volt benne, hogy a szex ellenjavallt a szülés utáni 4-6 hétben. De a kölcsönös örömszerzésnek sok egyéb módja van. Amikor a hazamenetelem előtt vizsgàlt a doki, megkérdeztem, hogy akkor ezt most azt jelenti, hogy egyéb módon kielégíthetjük egymást? A doki meg azt mondta, hogy igen, de figyeljek oda a testemre. Ha valami egy picit is kellemetlen, akkor hagyjuk abba. Sok cikket elolvastam a témában, mert engem is nagyon foglalkoztatott a téma. Nem igazán van egységes álláspont. Én személy szerint azt gondolom, hogy adott egy orvosi ajànlás, tisztában vagyunk a lehetséges kockázatokkal. De mindenkinek a saját teste, saját magunknak kell dönteni róla. Most ha belegondolsz, mennyi mindent csinálnak az emberek, amit az orvosok nem javasolnak.
2022. febr. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Jelentem megkérdeztem. Rángatta a vállát, hogy persze, lehet bármit. Megkérdeztem, hogy van-e bármi amire jobban oda kell ilyenkor figyelnem, mire azt felelte hogy nem. Erre elkezdtem felsorolni, hogy gondolom a vérzés meg ilyesmi, görcsölés esetleg baj-e. Erre azt válaszolta, hogy ja igen az baj. A görcsökre meg csak a magnéziumot írta fel.Ennyi.

Annyira nem volt pozitív ez a találkozó sem számomra, úgy kellett harapófogóval kihúzni a válaszokat, de neki minden mindegy volt, mindent csináljak ahogy akarok.

2022. febr. 24. 15:02
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!