Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megesett ilyen már valakivel?

Megesett ilyen már valakivel?

Figyelt kérdés

38- hetes kismama vagyok, ma voltam egy utolsó uh. -on és azt mondta a foki, hogy a picinek a “nyakánál hátul a köldökzsinór duplán van, az az ilyen “S” alakban van... Nagyon megilyesztett mert azt mondta hogy napi kontrolra menjek, mert ha nem bár mikor meghalhat a pici..(szinte sírva jöttem ki)NST- re, de amit a mai napon csináltak NST- semmi probléma nem volt, szóval nem értjük hogy most mi ez..

Volt valaki már így? Ilyen helyzetben? Mi történt mit javasoltak..??


2022. febr. 25. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Ez egy baromság.

1. Egy rakás gyerek születik a nyakán a zsinórral. Nem véletlen rugalmas, kocsonyaszerű anyaggal van bevonva az egész, hogy ha meg is nyomódik, vagy húzódik, ne legyen gond.

2. Ha véletlen mégis előfordul nagyon ritka esetben olyan, hogy szorosan rátekeredik és megfullad a baba, az nem védhető ki a terhesség alatt sehogy. Attól, hogy naponta nézegetik, semmivel se leszel előrébb…

2022. febr. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj!


A dokid nagyon elővigyázatos, ennyi.


Ritka, hogy ebből probléma lenne.

Csak akkor gond, ha elzàródik, ilyenkor màr nem forgolódik a baba hál Isten.



( nyakratekeredett zsinórral szültem problémamentesen, gyorsan)

2022. febr. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nincs rá tekeredve a nyakára, csak egy ilyen S-. Alakuban van a köldökzsinór a kis tarkója mögött..
2022. febr. 25. 19:45
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amiatt aggódik a dokid, hogy nehogy csomó legyen belőle nem azért mert a nyakára tekeredik…
2022. febr. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a csomó miatt félhet a doki. Vagy attól, hogy ráhurkolódik a babára.

Amúgy nálunk is az apás szülésből azért lett császár 11 óra vajúdás után, mert rajta volt a zsinór 3x a nyakán, és fojtotta. Elszorította a nyaki eret. De kivették gyorsan, nem lett baj. Szerencse, hogy már a ctg rajtam volt.

2022. febr. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!