Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan vészeltétek át a...

Hogyan vészeltétek át a csalódottságot amikor hónapról hónapra megjött? És mennyi idő volt végül, mire összejött a baba?

Figyelt kérdés

Nekünk most ez a harmadik hónap,de megint úgyérzem,hogy meg fog jönni. Látom a férjemen is,hogy csalódott,de nem mondja.

Nem tudunk semmilyen egészségügyi problémáról.

Köszönöm a válaszokat!


2022. febr. 27. 18:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
48%

Komolyan 3 hónap után sírsz??

3 évnél járunk! 3 évnél!! Minden eredményünk jo,mégse sikerül.

De nem adjuk fel,soha!

Te meg ne picsogj,3 hónap az semmi!

2022. febr. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
86%
utolso minket nem erdekel a te 3 éved mert mindenki az ő baja fáj jobban.
2022. febr. 28. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
75%
mindenkinek*
2022. febr. 28. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
66%

Az első három hónapban egyáltalán nem voltam csalódott, úgy voltunk vele, hogy jön, ha jönni akar. Szerintem a 4. hónap körül csapott belém először a "villám", hogy bakker ez lehet nem lesz olyan egyszerű!? Nem segített, hogy közben a környezetünkben mindenki sorban jelentette be a terhességét. :)

Őszintén szólva én mindig azt mondtam, hogy nem feszülünk rá, de úgy az 5. hónaptól igazából tudat alatt már nagyon is... Bejött a számolgatás, a "mikor kéne együtt lenni, hogy összejöjjön" témakör, a csalódottság, a várakozás. Aztán megkaptuk a covid oltást és mivel akkor az volt az ajánlás, úgy döntöttünk, hogy két ciklusnyi próbálkozás kimarad. Az első próbálkozásmentes hónapban éreztem azt, hogy hatalmas kő szakadt le a lelkemről, ez végre nem egy olyan hónap, aminek várjuk az eredményét. És tulajdonképpen akkor is jöttem rá, hogy bár én meg voltam győződve arról, hogy nem görcsöltem rá, DE... nagyon rá voltam görcsölve. Végül a 2 hónap próbálkozásmentes nyugi után az első próbálkozásra összejött. Összesen 13 hónapot vártunk rá és így utólag valahol biztos vagyok benne, hogy köze van a sikertelenségnek a lelki állapotomhoz, amit a 4. sikertelen hónap után felvettem. Lehet hogy más is volt a háttérben, életmódot váltottam, többet sportoltam, hogy ne ezen zakatoljon az agyam, de tuti a lelki állapot is fontos szerepet játszik a dolgokban.

Mindenesetre én ezért nem ítélek el senkit. Könnyű azt mondani, hogy ne görcsölj rá, vagy engedd el. De amikor nagyon vágysz valamire, akkor ez nem ilyen egyszerű és talán az illető nem is érzi, hogy görcsös.

2022. febr. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Összevonva majdnem 1.5 év volt az aktív próbálkozás, de 2+ év alatt.

Első körben pár hónap alatt kiderült hogy komoly eü. gondom van, akkor szüneteltettük, meg új munkahely, aztán COVID... na aztán ráálltunk megint. Az első 6 hónap még so-so volt, mert akkor még bennünk volt a svung, elkezdtem hőmérőzni és gondoltam hogy nem jön egyből össze...

Aztán ahogy a fél évet átléptük, egyre lehangoltabb lettem. Mindent kipróbáltam akkor már, LH teszt, hőmérő, vitaminok, tornák, jógák, speciális síkosító, meditáció, ez tartotta bennem a lelket hogy kb minden hónapban valami újat kitaláltam.

Spermavizsgálatot is csináltattunk, az rendben volt, az is megnyugvás volt.

Végül endokrin dokihoz mentem, ő felírt egy kezelést, amiben nagy reményeim voltak, de amikor elkezdtem, az a ciklus se sikerült, akkor nagyon kivoltam. És igen, rágörcsöltem, mert akkor már rég nem sikerült, meddőségi központba is bejelentkeztünk akkor.

És a következő ciklusban, ugyanolyan "rágörcsöléssel", de megfelelő kezeléssel sikerült mégis teherbe esnem és végül totálisan problémamentes terhességem volt.


Nagyon nehéz volt, ezt nem tudom elvitatni, átérzem a helyzeteteket. De aztán a terhesség, a kisbaba mindenért kárpótolni fog.

2022. márc. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
61%
koszonjuk szepen utolso hogy leirtad azt hogy te min mentel vegig . sok boldogsagot kivanok♥️
2022. márc. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Valóban,mindenkinek a saját nehézségei a legnehezebbek. Nem "picsogtam",kérdeztem egyet,talán azt még lehet. Sok sikert kívánok mindenkinek,akinek eddig még nem sikerült,akiknek pedig már igen,sok boldogságot és egészséget. :)
2022. márc. 2. 13:14
 18/18 anonim ***** válasza:
Ha stresszelsz az csak ront a helyzeten. Próbáljatok megnyugodni, a legrosszabbra felkészülni hogy nagyobb legyen az örom
2022. márc. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!