Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Összenövés lenne vagy csak a...

Összenövés lenne vagy csak a terhesség miatti lassú bélmozgás hátulütője?

Figyelt kérdés

A terhességem eleje óta éreztem szúró, kellemetlen érzést a jobb oldalamon a májam alatt, amivel orvoshoz is fordultam, aki meg is vizsgált és mint kiderült beszorult a bélgáz a vastagbélben és ez okozza a kellemetlen érzést. Ennek ellenére elküldött hasi uh-ra (máj,epe,vese) ott mindent rendben találtak. Most a 22. hétben járok, megnőtt a poci is és amikor a bal oldalamra fekszek és ahogy a hasam súlye húzódik a bal oldalra, a jobb oldalamon olyan húzó érzést érzek és nem tudom hogy a vastagbél vagy a hasizmom de megint érzem azt a szúró érzést is. Amikor megnyomkodom elmúlik de később megint ugyanez a helyzet.... 2 császárom volt már és most lenne a harmadik majd nyáron. Megfordult a fejemben hogy lehetséges e az hogy összenövéseim vannak és az húzódna most hogy nőtt a pocak? Kicsit mostmár meg vagyok ilyedve. A többi terhességem alatt nem tapasztaltam ilyet... Van olyan is hogy amikor hirtelen felállok a beleim szúrnak és alig bírok lépni is. Tapasztalat valaki ilyet esetleg többedik császár után?Holnap felhívom a nőgyógyászt is, csak hátha addigra kapok itt nyugtató szavakat.

A válaszokat előre is köszönöm.



2022. márc. 6. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem is osszenovest mondtak. Terhessegem elott volt egy lapr műtétem 2 eve es amiatt gondoltak. Illetve lehet h van endometriozisod ami eddig nem okozott panaszt, csak ugye ahogy no a pocak jonnek szet a tapadasok
2022. márc. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Összenövés
2022. márc. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szóval neked is voltak ilyesmi tünetei? Végig tudtad vinni a terhességet?

Köszönöm a válaszod 🙂

2022. márc. 7. 02:31
 4/8 anonim ***** válasza:
Persze, semmi gond nem volt :) neha kellemetlenul szurkalt egy ket ponton, de volt, hogy elmult, aztan teljesen varatlanul ujra elojott. A vegere talan mar nem ereztem. Ugy remlik a legrosszabb 25 het korul volt
2022. márc. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod 🙂 Tegnap beszéltem a nőgyógyászal, elmondtam neki hogy mik a panaszok, amire ő azt mondta hogy most ezt ember meg nem mondja hogy pontosan az összenövések okozzák e ezeket a panaszokat, de mivel már volt 2 császár így valószínűleg ez lehet a gond, de ez biztosan majd akkor fog kiderülni ha megint megcsászároznak. Hozzá tette hogy minden hasi műtét után vannak összenövések, szedjek magnéziumot mert az csökkenti a panaszokat.

Szép napot neked és mégegyszer köszönöm a válaszod🙂

2022. márc. 8. 05:54
 6/8 Csillus30 ***** válasza:
Szia én 20 hetes terhes vagyok és 3 baba nekem feláláskor szokot lenni olyan hogy most szakad le az alhassam szurkálodás nyilalás az van ez attol van hogy a méh nyomja a beleket és lassaban tud tolgozni és feszül a hasam rendesen ahogy nő néha elég intenzívdm érzem a derekamba is nekem nagyobb a hasam mint elöző 2 terhességemnél dokat puffadok a melleim is sokkal nagyobbak és ez miatt néha fáj a hátam bordáim stb reggelente picit de csak icipicit véezik az orrom ez állitolag hormonális .A mostani terhességemnél rengeteg olyan tünetem van amit nem tapasztaltam elözőnél de védőnövfl nőgyogyászal megbeszélem ezeket és oadfigyelek hogy pihenjek is és ne egyek pufasztő dolgokat mert attol mégrosszabb .
2022. márc. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves Csillus30

Köszönöm hogy leírtad a tapasztalataidat. Nekem a szurkáló érzés az volt már terhesség előtt is ha hirtelen álltam fel. El is mentem az orvoshoz elmeséltem neki a tüneteimet és azt mondta hogy nagyon valószínű hogy összenövések vannak,kicsit vegyem lazábbra az itthoni tennivalókat és pihenjek (egy 2 és fél éves örökmozgó mellett ez elég nehéz + van egy 7 éves sulisom is de ő azért jóval nyugodtabb) sajnos segítsége nem nagyon van,a férjem amiben tud a 10 órás munkája mellett segít pl bevásárol, elviszi a nagyobbik gyermeket reggel a suliba stb stb.... Nekem ezek hatalmas segítséget nyújtanak 🙂 szerdán töltöm a 24.hetet úgyhogy még azt a maradék 14et valahogy kihúzom (3.császármetszés lesz ezért a doki azt mondta hogy valószínűleg a 38 héten császároznak).

Boldog babavárást kívánok neked 🙂

2022. márc. 14. 13:03
 8/8 A kérdező kommentje:
Jah annyit még hozzá tett a drnő is és a drúr is (két orvossal konzultáltam) hogy igyam a magnéziumot, mert az segít az izmok ellazulásában, ezáltal enyhülnek a panaszok.
2022. márc. 14. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!