Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek a nagy hízás ellen?

Mit tegyek a nagy hízás ellen?

Figyelt kérdés

Kérem a negatívak kerüljenek.


Tudom, hogy nem ezzel kellene foglalkoznom most, de így sokszor nagyon rám tör a depi a bántalmazások miatt és nem tudom élvezni a terhességet sokszor.

60 kilóval kezdtem a terhességet, most kb. 67-68 lehetek 16 hetesen, van hasam már, mindig is lapos hasam volt szóval már látszik, a melleim 3x akkorák lettek tehát az is súly.

A hasamon és a mellemen kivül nem látszik a hízás még (az adja a súlyt)

Hízni fogok tuti, de nem szeretném a nagy "csúnya" hízást, ami inkább hájasodás, szeretnék megmaradni fitten.

Terhesség előtt 36 kilót fogytam, 18 éves vagyok, intenzíven sportoltam napi 2x 40 perc futás futópadon, 16 km bicikli.

Az első trimeszterben leálltam a futással nagyon sok hányás miatt.

Nagyon mély pont nekem ez a hízás, nagyon gyorsan mindentől hízós vagyok, letudnám adni akár az egészet, amit felszedtem, de azon vagyok inkább, hogy ne annyit hízzak. Tudom nem kellene ezzel foglalkoznom, de nagy fájdalmom volt ezzel kapcsolatban, így nem lenne jó lelkileg ez.

Mit ajánlotok? Mit lehetne tenni esetleg ez ellen?

Gyalogolok már újra 3 hete 2 naponta 1x a futópadon, de inkább futnék ugyanúgy 1x 40 percet, tornával, szerintetek lehet és hallgassak közben a testemre?

Az étrendem nem valami sok zöldséget tartalmaz :/ Köszönöm a segítséget.


2022. márc. 12. 23:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen bántalmazások miatt tör rád a depi? Nem kötekedésből de 18 évesen ha ne adj isten úgy járnál hogy egyedül maradsz a gyerekkel, fel tudnád nevelni családi segítség nélkül? Van lakásod, anyagi háttered?
2022. márc. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ha az első időszakban kimaradt a futás, akkor most már ne kezdd újra, elszokott tőle a tested. Írják itt, hogy "ha az orvos nem tiltja", de soha nem találkoztam olyan orvossal, aki azzal foglalkozott volna, hogy sportol-e a kismama, meg hasonlók... Pont leszarják, hacsak rá nem kérdezel. Az étkezés amúgy is nagyobb szerepet játszik a hízásban/fogyásban, mint a sportolás, ha odafigyelsz arra, hogy miket eszel, és mellette sokat sétálsz vagy mondjuk tornázol, akkor te minden tőled telhetőt meg is tettél azért, hogy egészséges súllyal végződjön a terhesség, a többi a te hatáskörödön kívül esik. :)
2022. márc. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!