Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek a nagy hízás ellen?

Mit tegyek a nagy hízás ellen?

Figyelt kérdés

Kérem a negatívak kerüljenek.


Tudom, hogy nem ezzel kellene foglalkoznom most, de így sokszor nagyon rám tör a depi a bántalmazások miatt és nem tudom élvezni a terhességet sokszor.

60 kilóval kezdtem a terhességet, most kb. 67-68 lehetek 16 hetesen, van hasam már, mindig is lapos hasam volt szóval már látszik, a melleim 3x akkorák lettek tehát az is súly.

A hasamon és a mellemen kivül nem látszik a hízás még (az adja a súlyt)

Hízni fogok tuti, de nem szeretném a nagy "csúnya" hízást, ami inkább hájasodás, szeretnék megmaradni fitten.

Terhesség előtt 36 kilót fogytam, 18 éves vagyok, intenzíven sportoltam napi 2x 40 perc futás futópadon, 16 km bicikli.

Az első trimeszterben leálltam a futással nagyon sok hányás miatt.

Nagyon mély pont nekem ez a hízás, nagyon gyorsan mindentől hízós vagyok, letudnám adni akár az egészet, amit felszedtem, de azon vagyok inkább, hogy ne annyit hízzak. Tudom nem kellene ezzel foglalkoznom, de nagy fájdalmom volt ezzel kapcsolatban, így nem lenne jó lelkileg ez.

Mit ajánlotok? Mit lehetne tenni esetleg ez ellen?

Gyalogolok már újra 3 hete 2 naponta 1x a futópadon, de inkább futnék ugyanúgy 1x 40 percet, tornával, szerintetek lehet és hallgassak közben a testemre?

Az étrendem nem valami sok zöldséget tartalmaz :/ Köszönöm a segítséget.


2022. márc. 12. 23:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
Ha lelki okok miatt eszel, akkor előbb azt próbáld meg rendbe hozni.
2022. márc. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem, nem lelki okok miatt, azért eszek, mert sajnos olyat kívánok, amit nem kéne. A lelki okok a hízással kapcsolatban voltak és még mindig előjön, ha hízok. Sosem ettem depiből vagy stressz miatt. Tudom, hogy ez ezzel jár, de lehet tartani egy fittséget is, amire próbálok még rájönni segítséggel, hogy hogy lehet.
2022. márc. 12. 23:40
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Ha nincs orvosi ellenjavallat, menj nyugodtan futni. Lazábban, esetleg kevesebbet. És tornázhatsz is, azt is óvatosabban. A kajálásodon próbálj változtatni, több zöldség legyen a tányérodon.
2022. márc. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem 16 hetesen 8 kiló már sok, nem mondta a védőnő?

Amúgy ahogy írták már előttem is, nyugodtan futhatsz, edzhetsz, ha nincs orvosi ellenjavallat. Arra figyelj, hogy nem kell olyan intenzíven csinálni, mint terhesség előtt. Figyelj a testedre, jelezni fogja, hogyha elég.

Étkezés: kerüld a fehérlisztes dolgokat és a cukrosakat, már ezzel is sokat tudnál tenni a hízás ellen.

2022. márc. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Túl sokat, és rosszul eszel, minden étkezésben legyen zöldség. Gondolom eleve éhezéssel fogytál, azért is kívánsz többet enni.
2022. márc. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es: Ez a furcsa vagy nem tudom, hogy az e, hogy alkatra nem látszik semmi változás, hogy sok legyen. A lábam, a fenekem vagy tokám ugyanugy nincs, a hasam nagyobb tényleg és mellem fogásra is sokkal, de sokkal nehezebb, nagyobb.

Ezért nem tudom sok e.

5-ös: Nem éhezéssel fogytam, vagy legalábbis nem éreztem annak. Sosem voltam rosszul, de az igaz, hogy napi 1000 kalóriát vittem be, és kbm 1500 volt a mozgás, nem voltam rosszul, 3 liter vagy több víz lement mindennap, nem mondanám érzésre éhezésnek.

2022. márc. 13. 03:34
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
Ha ilyen a genetikád tök mindegy mit csinálsz. Most meg főleg nem fogsz tudni mit mert beleadódik a baba súlya és a vele kapcsolatos dolgok, vizesedni fogsz stb stb
2022. márc. 13. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha elég elszánt vagy továbbra is , akkor számold a kalóriákat.


Akkor sem kevés sem sok nem lesz, csak meg kell hatàroznod mennyi a fenntartási szinted +300kcal a terhesség miatt.

Nem ilyen bugyután, ahogy csináltad eddig.

Túl kevés kalória miatt hízol most valószínű.terhesen teljesen leáll az anyagcseréd, ha nem eszel



Nekem a 2. Terhesség után fennmaradt sok, mert aszerint ettem, mint amúgy.. ahigy jólesett.

Ez elsőre rendben volt terhesen is, 2. Alkalommal nem jött be.


Szóval én sem szeretném a 3. Alatt elcseszni azt, amit a 2 közt elértem.

( 20 kg-nál többet fogytam, és izmosabb is vagyok mint a terhességek előtt)

Mindezt úgy, higy szoptattam és nem ment el a tejem!

Szóval okosan lehet kontrollálni.

2022. márc. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
37%
Nem, nem mindegy hogy mit csinál. Nem kell mindent megenni amit megkívánsz, ennyi. Szimpla tudatosság.
2022. márc. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tartsd a 160gr diétát , amit sok terhes kismama tart pl akik ÍR-rel küszködnek !

Általában ha jól csinálja az ember akkor ez mellett a diéta mellett nem hájasodas lesz a végeredmény!

Persze Merleg szerint több leszel valamivel hisz a baba a magzat víz, a plusz ver …. Jön a nyár , tuti fogsz vizesedni, na az nagyon sokat tud nyomni a mérlegen !

Annak idején szeptemberben szültem tehát nagy terhes nyáron voltam , 60 kilóval kezdtem 75-tel mentem szülni , 69 kg-mal mentem haza a kórházból és az első két hétben 7 kiló víz ment le rólam ! Szülés után 2-3 héttel 62-63 kg voltam !

2022. márc. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!