Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi magasvérnyomásra...

Terhességi magasvérnyomásra szedett Dopegytet szülés után hogyan hagytátok el?

Figyelt kérdés

Szülés után a reggeli fél perces viziten az orvos csak annyit mondott hogy hagyjam abba a szedését, viszont a kórházban még magasakat mértek, ezért az ápoló meg azt mondta, illetve itthon a védőnő is hogy ezt nem kéne hirtelen elhagyni.

Akik szedték Dopegytet, azoknál hogy volt a dózis szülés után?

Amúgy 2x1 db-ot szedek.



2022. márc. 14. 23:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mértem a vérnyomásom, és fokozatosan hagytam el, kb 6-8 hét, de én sokkal több gyógyszert szedtem. Naponta 20 db és szigorúan 4 óránként.
2022. márc. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nekem már csm.után másnap is 100-as vérnyomásom volt és utána is végig annyi,így kb.3 nap után be se vettem többet. Azóta is 100-as és terhesség előtt is mindig annyi volt.
2022. márc. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Addig kellett szednem amíg szoptattam.

3 terhességet vittem végig, az elsőt toxémiával. Alap magasvérnyomásos vagyok.


Az a helyzet, ha eddig nem volt gond a vérnyomásoddal terhesség előtt, akkor vagy rendeződik szülés után ( van akinek heteken belül mádnak kicsit tovább tart) vagy legrosszabb esetben megmarad. Akkor viszont érdemes kardiológust felkeresni.

2022. márc. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!