Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 27. hetes iker terhes vagyok,...

27. hetes iker terhes vagyok, napok óta gyulladt a torkom, alig bírok beszélni hőemelkedésem is van és rosszul vagyok. Háziorvos szerint vírus nem kaptam rá semmit, a gyógyszertárban homeopátiás szereket, de a gyulladás nem akar lemenni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon féltem a pocaklakóimat? És honnan tudja a háziorvos, hogy ez vírus és nem valami baktériumos fertőzés, amit ugye ki kell kezelni?
2008. dec. 17. 08:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez a nedves és nem túl hideg időszak nagyon kedvez a vírusoknak.Valószínű hogy tényleg azt kaptál el.Ami nálunk a családban nagyon bevált,az a Dr Theiss Lándzsás útifű,ezt gyerkőcök is fogyaszthatják,illetve a C-vitamin 500mg-os rágótabletta.Ebből nyugodtan 3x1-t is elszopogathatsz :))

Remélem ez valamit enyhít ha kipróbálod :))

2008. dec. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igyál rengeteg kamillateát forrón, mézzel ízesítsd,az gyulladás csökkentő, s a meleg jól esik a fájó toroknak, takarózz be jól, hogy izzadjál. Egyél meg naponta 3 gerezd fokhagymát. (Készíts pirítóst, s kend meg a fokhagymával, vaj, kis uborka.)

2 nap után meglátod,elkezd majd felszakadozni a slajm, s jobban leszel.

Valószínű jobbnak találja a doki, ha nem ír semmit, mert lehet a gyógyszertől jobban félti a babákat, mint meghűléstől.


JObbulást

2008. dec. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A mézet sose forró teába tedd,mert olyankor már nem gyógymód,hanem méreg....
2008. dec. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ugy tudom terhesen a c-vitaminból csak 500 mg a napi max adag. rá is van irva.
2008. dec. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

:DD sztem olvasd el,mi van ráírva,mert a max adag 2x500mg,de terhesség,dohányzás illetve megnövekedett c-vitamin hiány esetén lehet többet is.

Nem mellékesen nézz utána pl Dr Lenkei Gábor írásainak,aki nagyon szépen leírja,hogy a napi c-vitamin a több ezer mg-t is elérheti,hiszen a felesleges távozik a vizelettel.

Szent-Györgyi Albert napi 10000mg-t használt :))

2008. dec. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze ezt mki maga dönti el....nem mellékesen,még a vas felszívódását is segíti a vastagbélben.
2008. dec. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tantum Verde! Ezt kismamák is szedhetik.


Én mindig jégkrémet eszek, vagy valami jegeset iszok, mert csak az segít ha be van gyulladva a torkom. Szóval nekem a forró tea csak olaj a tűzre:(

2008. dec. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Mindenkinek köszönöm a választ és a hozzászólást. Ezeket amiket írtatok nagyjából alkalmazom is,mondjuk a Theiss féle utifüvet nem, de védőnőm ajánlotta a sinupret cseppeket, ami terhesség alatt végig alkalmazható, szedem az oscillococinumot, meg a homeopate 9-et, iszom mézes teát, napi kétszer 1000 mg C vitamint lenkei dr-tól.

De mintha a torkomon lévő gyulladás nem akarna lemenni.

És lázasan melyik lázcsillapítót szedhetem, ahány orvos, annyi félét mondanak.

2008. dec. 18. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!