Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt olyan, akinek gyógyszert...

Volt olyan, akinek gyógyszert kellett szednie a terhessége alatt?

Figyelt kérdés

Antibiotikum, fájdalomcsillapító, egyéb betegségre szedett gyógyszerek.

Mit szedtetek, és meddig? A babával minden rendben?



2022. márc. 19. 20:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, antibiotikumot és fájdalomcsillapítót is, mindkettőt az orvossal egyeztetve, természetesen.
2022. márc. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6%
Szia én maltofert szedtem meg magnéziumot de a maltofert abba hagytam mert szorulást okozott
2022. márc. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
2. Sem a Maltofer, sem a magnézium nem gyógyszer...
2022. márc. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem emlékszem a nevére, de valami hüvelykúpot kellett használnom 36. héten gomba miatt. Semmi gondot nem okozott, értelemszerűen orvos írta fel, tehát vele egyeztettem.
2022. márc. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont mint az egyes, indokolt volt, egyik terhességem alatt pl a hatodik héten kellett antibiotikum. Semmi baja a gyerekeimnek
2022. márc. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Akinek inzulin rezisztenciája van metformint kell szednie 12. hétig. Pajzsmirigy alulműködéssel a Letroxot folyamatosan kell szedni terhesség alatt is. Akinek sárgatest elégtelensége van progeszteront kell szednie 12. hétig. Bizonyos véralvadási problémákkal véralvadásgátlót kell szedni (vagy injekció formájában szúrni).


Egy rakás olyan gyógyszer van amit szabad terhesség alatt szedni, sőt kell is, mert veszélyesebb nem szedni, mint szedni, sőt nagyon sok esetben a gyógyszerek nélkül teherbe esés se sikerülne.

2022. márc. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen..


Húgyúti fertőzésem volt.


Majd gombám



De voltam csúnyàn beteg is, pont a legrosszabb időpontban, magas làzam volt.

Syndactyliája lett a babának, vélhetően ettől, mert nem nagyon mertem csillapítót sem szedni, végül amikor nagyon magas lett szedtem.. de lehet hamarabb kellett volna.. egyébként semmi problémája belőle.

2022. márc. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7%
2 szem fájdalom csillapitot vettem be. Nem mondom hogy ettől(de azt sem hogy nem ettől) de a fiam fejlődési rendellenességgel született. Sosem fog kiderulni mi okozta
2022. márc. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mind a néggyel volt hüvelygombám, amire kúpot kellett használnom (se előtte, se utána soha nem volt, de terhesen fogékonyabb vagyok rá), illetve a második babámmal koraterhesen bedurrant a fogam, így egy hétig napi 2 fájdalomcsillapítót be kellett vennem. Egészségesek. 😊
2022. márc. 20. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sokat szedtem.


Kezdtem a fogfájással. 7hetes voltam, mikor begyulladt. 1 hétre rá kaptam időpontot, addig fájdalomcsillapító és antibiotikum. 8hetesen érzéstelenítővel kihúzták (bölcsessegfog volt).


20 hetesen elkaptam a covidot. 1 hét iszonyu fejfájás volt a tünetem, semmi több. Arra is ment a fájdalomcsillapító.



28hetesen nyaraláson elkaptam a hüvelygombát, eleg volt caak leülnöm a medence szélére.


32hetesen egy masik bölcsessegfogam is begyulladt, ujra antibiotikum.


Máskor 5 ev alatt nem voltam ennyit beteg összesen.


Semmi baja a lányomnak

2022. márc. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!