Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha terhes tőlem egy lány és...

Ha terhes tőlem egy lány és úgy dönt megszüli de nem szeretném vállalni a gyereket és sehogy se akarok vele kapcsolatba kerülni akkor kell fizetnem valamit a gyerek után? Esetleg gyerektartás?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok a lány pedig 17. Vagy hogy működik ez az egész? Felelősséggel tartozok a gyerek iránt apaként vagy egyszerűen semmisnek vehetem? Tudom elég bunkón hangzik ez de én nem szeretnék egyszerűen tudomást venni róla.
2010. szept. 13. 22:29
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
52%

Nem írsz alá apasági nyilatkozatot és kész.


Amúgy meg használj óvszert, csodákra képes.

2010. szept. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
75%
Mindegyiket megteheted, kivéve a tartást. Ha nincs jövedelmed addig persze nem, de utána kell perkálnod a zsetont.
2010. szept. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
91%

Hát öcsém, ezt hívják úgy, hogy szívás. Tudod, a csaj eldöntheti, hogy megszüli-e, amikor a hasában van. Te eldöntheted, hogy felcsinálod-e, mielőtt lefekszel vele. Döntöttél, most már viseld férfi módjára a következményeit.


Beszélj a lánnyal. Vannak még opciók, pl. örökbe is adhatjátok, ha már mindenképp meg akarja szülni. De alapvetően inkább próbáld meg lebeszélni róla, 99%, hogy tönkreteszi az életét vele. És ne feledd: ebben te is benne voltál. Olyan nincs, hogy egyszerűen nem veszel tudomást róla.

2010. szept. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
védekeztünk.. mégis becsúszott :S és ha nem írom alá az apasági nyilatkozatot akkor ilyen apasági tesztet kötelesek csináltatni velem?
2010. szept. 13. 22:34
 5/31 anonim ***** válasza:
5%

ha lemondasz a gyerekedről, akkor nem kell fizetned semmit sem.

és mindig, mindig használj óvszert ezután!

ja, és ne legyen lelkiismeret-furdalásod. :)

2010. szept. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
88%
Aha, gondolom, megszakítással vagy hasonlókkal... igenis tessék beszélni a lánnyal, jussatok egyezségre.
2010. szept. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
6%

az a lényeg, hogy mondj le a gyerekről, nem tudom a pontos szakkifejezést, kérdezz meg erről egy jogászt.

de biztos, hogy nem kell fizetned sem, ha nem akarsz, ez olyan, hogyha pl. mindkét fél lemond a gyerekről, akkor állami gondozásba kerül, és a szülőknek egy fillért sem kell fizetni utána, bármennyit is keresnek.

2010. szept. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
ha lemondok róla és elkezdek dolgozni 2 év múlva dolgozni akkor kell fizetnem majd?
2010. szept. 13. 22:38
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez úgy volna ahogy az utolsó mondja akkor mindenki úgy csinálná, aki nem akar fizetni. A tartást fizetned kell, mihelyt lesz kereseted. Ha nem írod alá az elismerő nyilatkozatot akkor az állam vélelmezi az apa kilétét, és megelőlegezi a lánynak a tartást.
2010. szept. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
91%
Semmilyen kötelezettséged nincs, nem kell aláírnod semmit, nem kell a nevedre venni, nem kell látogatni stb de a gyermektartást muszáj lesz fizetned. Biztosan és egyértelműen meg fognak állapítani egy összeget és nagy bajba kerülsz, ha nem fizeted ki.
2010. szept. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!