Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek? 25 hetes terhes...

Mit tegyek? 25 hetes terhes vagyok, ma sokat gyalogoltam, erosen gorcsol az alhasamban minden izom,húzódik.

Figyelt kérdés
Masodik terhessegem, elsovel sosem ereztem ilyen dolgokat. Ma allatkertben setaltunk sokat,de nem ereztem megeroltetonek. Hazaerve kicsit megpihentem,onnantol egyre jobban begorcsolnek az izmaim a hasam aljaban,combtoben, foleg ha felkelek fekvesbol. Nem a mehem gorcsol,az biztos, mintha izomlaz,plusz huzodas lenne. Nem tudom ,hogy irjam le,de nehezemre esik kiegyenesedni,fellalni. El fog mulni? Ebből lehet baj? Vagy csak magnezium,fekves?

2022. márc. 27. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Magnézium, sok folyadék, pihenés!! Tedd fel a lábad!
2022. márc. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Nekem az egész terhessegemet végigkísérték az ilyen itt szúr ott szúr, máskor hasonlóan izomgörcs szerűség, mint amikor beáll az ember vádlija, húzó érzés, mindjárt megjön érzés. Soha nem volt baj, egészséges kisfiam született 4 hete 😊
2022. márc. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató, de nehezemre esik a mozgás, felallas stb amit a kisfiam mellett nem igazan tehetek meg a pihenés. Így mar mar minden nap gorcsolok,csak most durvan. Mi lesz még a végéig, felek hamarabb jön esetleg .
2022. márc. 27. 21:18
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Második vagyok. Rengetegszer voltam az ügyelet visszatérő vendége ezek miatt (első baba), amiket írtam, én is a koraszüléstől paráztam. Ott aztán elmagyarázták, hogy azért ez nem úgy működik, hogy itt fáj, ott húzódik… stb és beindul a szülés. Ahhoz rendszeres, mérhető fájások kellenek és még akkor is visszatartható jó eséllyel. Ilyen jellegűt pedig csak a 35-36 héten éreztem és még az is csak jósló volt. Szerintem nincs okod aggodalomra, de ha nagyon nyugtalanít, nezesd meg magad az ügyeleten.
2022. márc. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%
Hát a szervezeted számára ezek szerint mégis megerőltető volt.Oke hogy van gyerek már és kell vele foglalkozni,de ha már tapasztaltál hasonlókat ebben a terhessegben akkor valószínűleg ez nem olyan mint az első és kicsit lassitanod kellene,főleg ha amúgy félsz hogy előbb jön aztán a baba.Menjen állatkertbe apával a gyerek vagy mozogjon vele többet ő,te meg vallalj kicsit kevesebbet.
2022. márc. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy olyan könnyelműen jelentjük ki, hogy gyerek mellett ez nem úgy megy, hogy én csak pihengetek. Persze, nem. De ha valami baj történik, akkor vajon ez jó magyarázat lesz?

Van annak a gyereknek apja (gondolom). Egy-egy estét törődhet vele ő is, amíg te megpihensz egy picit, neked pedig ha ilyen tüneteid lesznek egy átsétált nap után, akkor egyértelműen jelez a test, hogy neki ez sok. Ne szervezzetek most ilyen programokat, vagy legalábbis te ne menj. Nekem is volt egy ilyen estém, amikor nem tudtam eldönteni 30 hetesen kb., hogy induljunk-e el az ügyeletre vagy ne. Nekem az azért egy komoly figyelmeztetés volt, hogy vissza kell venni. Dupla adag magnézium viszonylag gyorsan ellazított szerencsére. A várandósság nem betegség, de azért azt sem kell elvárni magunktól, hogy minden úgy működjön, mintha nem kéne plusz egy életet cipelni magunkkal mindenhova. :) Sosem lehet tudni ez kiből mit vált ki.

2022. márc. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az apja foglalkozik vele ha itthon van,meg ha megkerem ő furdeti,stb, de a gyerek dajnod olyan korszakaban van,hogy nem akar egyedul jatszani már, hiaba dolok le a kanapen,sokszor megteszem,ő nem erti meg,hogy pihennem kell, ugral rajtam,dobal..zavarja ugymond ,hogy fekszek. Ezert nehez pihennem. Nem tudom ,hogy tanithatnam meg,hogy ezt ne csinalja? Nagyin porgos gyerek,hisztis..
2022. márc. 29. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!