Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Prena tesztet nem baj ha a...

Prena tesztet nem baj ha a 12.heti genetikai ultrahang előtt csináltatok?

Figyelt kérdés

Igazából nem volt semmi betegség a családban, de a baba neme érdekelne minél előbb, mert az első gyereknél sokáig lányt mondtak ultrahang alapján, majd a végén derült ki, hogy mégis kisfiú.

Most szeretnénk előbb tudni 😊



2022. márc. 29. 22:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Megcsinálni lehet,de nem mondják el a 12.hét előtt a nemét
2022. márc. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%
Nem fogják elárulni a nemét a 12. hétig, nehogy el tudd vetetni, ha nem kívánt nemű lesz.
2022. márc. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Tudom, és eszem ágában sincs elvetetni, még akkor sem ha beteg. Képtelen lennék rá.

11.héten gondoltam, hogy mennék a vérvételre, genetikai zh-m 12+6hetesen lesz.

Akkor kb 12 hetesen lenne meg az eredmény😊

2022. márc. 29. 23:08
 4/14 anonim ***** válasza:
Én a verifit 9 hetesen vetettem le minden rendben volt.
2022. márc. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Bajnak nem baj, csak értelme nem sok. Ha ne adj isten olyan komoly eltérést látnak a 12 hetes UH-n, hogy invazív vizsgálat javasolt, akkor feleslegesen dobod ki a pénzt a prenára.
2022. márc. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%
Megcsináltathatod,de mi a francnak?Azt korábban szokták.Ha a 12.héten valami nem stimmel akkor majd csináltatsz.
2022. márc. 30. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Megcsináltathatod, de nincs értelme.

Nekünk mondta is a doki, akihez a genetikai ultrahangokra jártunk, hogy az első előtt felesleges, mert ha ott eleve kiderül valami, akkor pénzkidobás.

Szóval mi közvetlenül utána csináltattuk meg a Niftyt a saját magunk megnyugtatására.

2022. márc. 30. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

4 vagyok

Hát nekünk volt orrcsont, nyakiredő nagykönyv szetinti, de én úgy mentem hogy a verifi hozta a downt, a doki nő 6x mérte a nyakit mert olyan tökéletes volt.

De viszont ha te úgy is megtartod felesleges tényleg.

2022. márc. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Érdemes végiggondolni a lehetséges forgatókönyveket, ehhez pedig tudni kell azt, hogy az anyai vérből történő vozsgálatok, mint a Prena nem diagnosztikus teszt, hanem szűrőteszt, ami annyit jelent, hogy önmagában egy kóros eredményű Prena tesztre NEM kérhető terhességmegszakítás (csak a szokásos betöltött 12. hétig, ameddig bármilyen indokkal lehet kérni).


Tehát ha elmész a 12 hetes ultrahangra, és ott látnak egy olyan elváltozást (pl. 4 mm-es nyaki redő, nincs orrcsont), akkor invazív, diganosztikus vizsgálatot fognak javasolni.

Tehát ha egy beteg magzat esetén megszakíttatnád a terhességet, akkor ilyen esetben a Prena teszt pénzkidobás.

Ha nem látnak semmi eltérést, de biztosra akarsz menni és akkor az UH-val együtt leveteted a Prenát is, akkor is meglesz az eredmény egy hét alatt, és ha az kóros, akkor is beleférsz még akár a chorion boholy mintavételbe is, de az amnióba biztos.

2022. márc. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de mint írtam képtelen lennék elvetetni betegség esetén is, ha magasabb kockázatot is kapnék. Nyilván bízom benne, hogy nem lesz semmi baj, hiszen a családban még nem fordult elő semmi hasonló, spontán fogant és fiatalok is vagyunk.

Anno a fiamnál még a 18. heti ultrahangon is kislány volt, majd 4D-s derült ki, hogy fiú. Még jó, hogy nem vettem meg a lila babakocsit, bár közel voltam hozzá.

Csak szeretnék felkészülni és ráhangolódni a baba nemére plusz nagyon kíváncsi vagyok :)

Ha meg a 12. heti ultrahangon valami olyan szörnyű dolgot látnak, akkor nem az a "kidobott" 75ezer forint lenne a legnagyobb bajom :(

2022. márc. 30. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!