Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lesz valami baja a babának?

Lesz valami baja a babának?

Figyelt kérdés
Minden nap csalánteát ittam a terhességem előtt és alatt is. 20 hetes vagyok. Ma tudtam meg, hogy mennyire káros lehet a csalán a magzatra. A védőnő mondta, hogy mit kerüljek, és a gyógynövényeket nem említette. Sajnos nem gondoltam, hogy a csalántea káros lehet. Voltam 2 genetikai ultrahangon is a terhességem alatt, még nem találtak semmit. Remélem, hogy nem okoztam ezzel maradandó károsodást a magzatban.
2022. márc. 31. 07:59
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

A csalántea elméletileg fejlődési rendellenességeket okozhat.

Ezért kellene gondosan utánajárni a gyógynövények hatásainak, és ésszel fogyasztani őket...

A genetikai ultrahang jól hangzó dolog, de nem garancia semmire, ezt szerintem kb. mindenki tudja. A fejlődési rendellenességek javára pedig csak születés után derül fény. Szóval bármennyire is szeretnélek megnyugtatni, azért egyértelműen ezt nem lehet kijelenteni.

Annyi pozitívumot tudok mondani, hogy azért a gyógynövények jelentős részéből nagyon nagy mennyiséget kell bevinni ahhoz, hogy gondot okozzanak - de hát te ugye minden nap ittad... Amit eleve nem is tudok hova tenni, mert hát mi a francért iszod több mint 20 hete egyfolytában?!?!?!

És oké, hogy nem kell túlparázni ezt a "mit lehet inni/enni terhesség alatt" kérdést, de ennyire letojni sem kéne...

Csak azt tudom mondani, hogy a legjobbakat kívánom a babádnak.

2022. márc. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%

Miért lenne a családtea káros?? Ilyenröl meg soha nem hallottam, pedig régóta foglalkozom gyógynövényekkel!

EZ valami "nök.lapja/femina" szintü ötlet lehet csak!

2022. márc. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
98%

Pedig nem ajánlják, egyrészt mert vízhajtó (túl sok vizet vonsz el, besűrűsödik a véred, trombózis veszély) valamint a baba ellátása is korlátozódhat miatta.

Mostmár nem tudsz semmit sem csinálni, én megemlíteném az orvosomnak, hogy nézzen rá a babára ilyen szemmel is, de valószínűleg nem fog semmit látni. Ha amúgy szépen nő és fejlődik akkor mást nem fog tudni mondani ultrahanggal

Igazából nem tudsz mást csinálni, mint abbahagyni a teát és reménykedni, hogy olyan kis mennyiséget vittél be naponta, hogy nem ártott, máskor pedig bármit eszel egy pillanatra végig futtatod az agyadon, hogy akár lehet-e káros és főleg a gyógynövényekre igaz ez

2022. márc. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Miert iszod ilyen sokaig? A gyógynövények jótékony hatása is csak kúraszerűen ajánlott es nem állandó fogyasztásra. Plane nem terhesen :(

Sajnos igazuk van az elottem szoloknak.

Lehet erdemes elmenni ugy dokihoz hogy ezt elmondod.

2022. márc. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos igazuk van az előttem szoloknak. Ezek a gyógynövény teák csak kúra szerüen hatnak, állandó iváskor ártalmasak.
2022. márc. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!