Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felmondanátok a helyemben?

Felmondanátok a helyemben?

Figyelt kérdés

A terhességem elejétől kedzve táppénzen vagyok veszélyeztetettség miatt. Határozott idejű szerződéssel állok munkaviszonyban. Most azt akarják tőlem, hogy a hónap végével mondjak fel, mert szeretnének mást felvenni a helyemre, én pedig visszamenni sajnos nem tudok.

Mit csináljak?

?????


2010. szept. 15. 07:32
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A szülésig pedig még van kb. 3 hónapom.
2010. szept. 15. 07:45
 2/13 anonim ***** válasza:

Egyébként mikor járna le a szerződésed?

Szemét dolog, de sajnos, megérthető a munkáltató is, mert azt a munkakört el kell látnia valakinek, amit te nem tudsz. Hónapokig nem pakolható másra a te feladatod.

Ha évek múlva járna le a szerződésed, akkor inkább mondj fel, úgysem várnának vissza szívesen egy ilyen után. Ha meg pl. két hónap múlva, akkor egyezkedj a munkáltatóval, hogy addig is munkaviszonyod legyen.

2010. szept. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A kiírt szülés után pár nappal járna le a szerződés.
2010. szept. 15. 07:48
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Hm... az utolsó négy hét egyébként is szülési szabadság, nem táppénz, ha jól tudom. Meg kellene próbálni egyezkedni a munkáltatóval, hogy amíg nem kapod a tgyás-t (nem tudom, ebben a helyzetben kapod-e), addig maradj.
2010. szept. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha felmondassz, nem kapsz majd semmit! Gondoldd át, de szerintem jobban örülsz majd havi 50.000-nek, mint a 25.000 gyesnek! Ha felmondassz nem lesz munkaviszonyod ahonnét elmennék gyedre, így csak gyest fogsz kapni!

Vegyenek fel valaki mást, hisz úgy is tudják te nem mész vissza dolgozni! Most egyébként is ga betegszabin vagy semmibe nemkerülsz a munkáltatónál, mert ezt az oep fizeti neked, a munkáltató pedig ha akar tud mást felvenni a helyedre!

He felmondassz munkanélkülit fogsz csak kapni, ami nagyon kevés, pláne most hogy a babának megbkell venni a dolgokat!

2010. szept. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szülés kiírt dátuma előt pont 28 nappal menj el tgyásra, így jár majd a tgyás és gyed, mivel biztosított voltàl mikor megszültél, de csak azon a napon lehet menni tgyásra! A doki arra a napra írja a papírt!

Ha felmondassz magaddal tolsz ki, a munkáltató ha akar feltud venni a helyedre valakit addig is!

2010. szept. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp se mondj fel! Az előttem válaszolók már leírták az okokat.

Persze hogy ezt kéri a munkáltatód (mert sajnos csak a saját érdekeit nézi, s a terhesség miatt elküldeni nem tud), de ha belemész, borzasztóan kitolsz magatokkal...

2010. szept. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz! Ne mondj fel semmiképp és 28 nappal a kiírt dátum előtt vedd ki a szülési szabid!
2010. szept. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne mondj fel, mert akkor semmi ellátásra nem leszel jogosult!!!

Menj el a szülés előtt TGYÁS-ra és akkor asszem már felmondhatsz, de a legjobb és legbiztosabb az lenne, ha a szüléskor még állásban lennél, az a tuti, lehet, hogy nem fogsz tudni bejelentkezni munkanélkülire és megszülsz, akkor meg cseszheted az egészet!!!

Inkább ne mondj fel semikor, majd lejár magától!

Ne a munkáltatóval foglalkozz, majd ő megoldja a problémáját, neked a sajátodat kell megoldanod!!!

2010. szept. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Semmiképpen ne mondj fel majd lejár a szerződésed és kész.

A szülés előtt 28 nappal igényeld meg a TGYÁS-t.

2010. szept. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!