Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10hetes terhes vagyok es dr...

10hetes terhes vagyok es dr Lenkei premius alap vitamint szedek! Szerintetek ez jo?

Figyelt kérdés
Vagy inkabb terjek at egy sima terhes vitaminra?

2022. ápr. 7. 15:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Terhes vitamint szedj amiben folsav van, de mar az eleje óta kellett volna.
2022. ápr. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Vegyél mellé külön folsavat vagy terhes vitamint szerezz be.
2022. ápr. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%

Lenkeinek nagyon jó, hogy te még bedőlsz neki és tömöd pénzzel, annak ellenére, hogy köztudomásúan kuruzsló kategória.


Terhesen minimum folsavat kellene szedned egy komoly multivitaminnal, vagy pedig rendes terhesvitamint, amiben minden szükséges dolog megvan. Csodálom, hogy az orvosod erről nem mondott semmit.

2022. ápr. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

Kérdeztem épp a múlthéten az endokrinológusom, hogy egy multivitamin nem helyettesíti? Azt mondta, hogy más dózisokban van a vitaminmennyiség, így érdemes a terheseknek valót szedni.


A lenkeis részéről pedig osztom a 3-as hozzászólónak a véleményét

2022. ápr. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%
A Lenkei vitaminokban tudtommal szintetikus folsav van, a várandós vitaminban pedig szerves folsav, tehát azt javasolnám. Illetve az arányok mások, mint egy sima multivitaminban. Pl bizonyos vitaminokból ilyenkor árthat a nagyobb dózis, pl A vitaminból.
2022. ápr. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Évek óta foglalkozom vitaminokkal, de most hallok ilyet először, hogy szerves meg szervetlen folsav. :D Szerintem a foláttal kevered. Az emberek kb.fele nem tudja lebontani a folsavat, ezért az inaktívan kering a vérben. Ott mérhető, nő örül, de jó, van sok folsavam, közbe’ nincs. A folát a folsav bontott formája, azért érdemes így beszedni, mert akkor nem lutri a bontás. Folsavat egyébként csak egy magzatfejlődési rendellenesség kivédésére szedetnek, amely fejlődési szakasz már lezajlott esetedben (5-6. hét), így már nem olyan hangsúlyos a nagyobb folsavbevitel!

Legtöbb terhesvitaminban lepkefingnyi a hatóanyagtartalom, tudtommal csak a Gal babaváróban van átgondolt mennyiség, ahhoz D-vitamint se kell pótolni, összes többihez kell. A vitamin téged véd, nem az embriót/magzatot. A szervezet őt ki fogja szolgálni, csak épp a te részedből, ha nincs elég kettőtöknek.

2022. ápr. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%
A folátra gondoltam, igen., de ha interneten megnézed, a Natúr Tanya termékére úgy van írva, hogy szerves folsav, tehát olyan nagy hülyeséget nem írtam.
2022. ápr. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat! Termeszetesen az volt az elso hogy megmutattam az orvosnak hogy mi talalhato benne es van benne annyi folsav amire szukseg van ezert mondta hogy szedjem nyugodtan!
2022. ápr. 8. 07:48
 9/12 anonim ***** válasza:
47%
Ha azt mondta az orvos hogy szedheted akkor miért kérdezel minket?
2022. ápr. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Ignis Subdialis ***** válasza:
79%

Csatlakozom: szeretik a gyártók parasztvakításnak használni ezt a szerves megjelölést, de nagyon érdekel, hogy a vitaminok esetében mire is gondolnak, mert ha a kémiai szerves/szervetlen megjelöléssel próbálnak operálni, abban még a tudományos oldalon sincs konszenzus, mi számít minek. Ez egy jellegzetes jelenség, hogy a laikus abból tanul, amit a polcokon lát, innen jön az a hiedelem is, hogy pl. azért van a vaspótlóban folsav, mert segít a felszívódását, pedig nem.

A multivitaminnál az számít, hogy jól hasznosuló formában vannak-e benne az anyagok és nem akadályozzák-e egymás felszívódását. Ezt sajnos az orvosok/patikusok nem szokták ellenőrizni, csak legfeljebb a mono termékeknél, pl. magnézium, ahol egyébként tényleg többségében a “szervesnek” tekinthető vegyületek jók, kivétel a magnézium-klorid, ami szervetlen, mégis jó. De magnézium-oxid: szervetlen, szinte nem is hasznosul. Ezzel is van egy polcokról szedett hiedelem: biztos jó, különben nem gyártanák. Miközben a gyártó párhuzamos hiedelme: gyártom, mert úgyis megveszik…

Itt a végén lévő listában benne van a Lenkei prémium alap is, megnézheted, hogy teljesít a többihez képest: [link]

2022. ápr. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!