Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan számoljam a heteket?

Hogyan számoljam a heteket?

Figyelt kérdés

Kicsit most hirtelen megzavarodtam... 🙈

Hivatalosan június 17re vagyok kiírva, 20.heti uh szerint július 3 a várható idő. (Nem rendszeres mensi miatt az eltérés)

Igaz "csak" 2 hét de most 28 vagy 30 hetet számoljak?

Módosítás nem volt az eredeti dátumon. Eddig ahova kellett mondani a 28 héttel számoltam. Még eztán kérek időpontot a 30.heti uh-ra. Nem hátrány ha tudom pontosan hányadán állok 😅


2022. ápr. 9. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A 20 hetes uh-t nem lehet figyelembe venni.

Ha rendszertelen a vérzés, akkor 12 hetes uh alapján kell kiírni a szülés várható idejét, amin későbbi uh- alapján NEM módosítunk!

2022. ápr. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
12. heti a végleges időpont. Utána is mérhetik alul+felül, de a 12. hetes a hivatalos.
2022. ápr. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az első terhesgonzáson beszéltem az orvossal hogy mikor hogy volt vézésem, ő kiírta a dátumot júni 17re. A 12 hetes uh-n júli 7re írak. De az már 3 hét eltérés. Így a legutóbbi mérésre alapoztam.
2022. ápr. 9. 12:51
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Amúgy meg nem mindegy? Úgyis akkor születik meg, amikor valami miatt itt az ideje.
2022. ápr. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Nem, nem mindegy, mert azt, hogy normálisan fejlődik-e, csak a pontos terhességi kor ismeretében lehet meghatározni. Na meg koraszülés és túlhordás esetén se mindegy. Nyilván 2 nap eltérés senkit se érdekel, de 3 hét az sok. Jelen esetben a 12 hetes uh alapján mondott dátumot kell figyelembe venni és az alapján számolni. Szóval július 7 a szülés várható ideje, azaz ma 27+2 hetes vagy. De ha nem ez szerepel a kiskönyvben, hanem a júni 17, akkor szólj az orvosnak, hogy csúnyán elnézte…
2022. ápr. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5. Az orvos úgyis tudja mi alapján kell számolnia és mit kell figyelembe vennie, ami nem a kérdező bemondása lesz. Szóval de, ebből a szempontból mindegy.
2022. ápr. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az orvosnak is könnyebbség, ha

1. Helyes dátum van beírva a kiskönyvbe, és nem kell minden vizit alkalmával újra előszedni a korábbi leleteket, hogy miért is 3 héttel nagyobb/kisebb a gyerek, mint a kiskönyvben szereplő dátum.

2. A páciens meg tudja mondani magától os, hogy hány hetes, nem minden vizit úgy kezdődik , hogy “nem tudom, mert egyszer ezt mondják, egyszer azt”.


A kiskönyv ide vonatkozó oldalát kitöltő orvos felelőssége lenne, hogy normálisan töltse ki.

Ugyanis ha én egy másik orvos vagyok, aki mondjuk csak 30 hetesen látja először a terhest, akkor azt merném feltételezni, hogy a kiskönyvet nem egy dilettáns töltötte ki, hanem egy kolléga, aki tud terminust számolni. Aztán persze mikor az ember meglátja, hogy 3 hét különbség van a kiskönyv meg a mért adatok között, akkor előbb elgondolkodik, hogy nincs-e valami tévedés…

2022. ápr. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!