Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rendszertelen ciklus esetén...

Rendszertelen ciklus esetén hogy számolják a terhességi heteket?

Figyelt kérdés
Nagyon változó hosszúságú ciklusaim vannak. 36-42 nap között általában. Ebben a ciklusomban a 26. napon volt peteérésem, tehát 40 napos lett volna, de a 38. napon pozitív lett a tesztem. Azóta már nagyon erős 2 csík van, 5 napja késik. Kértem időpontot az orvostól, aki ugye az utolsó menzeszt kérdezte. Ez alapján jövő hétfőre kaptam időpontot. A szerint 7 hetes lennék akkor. Amúgy elvileg pedig 5 hét 3 nap. Hogyan fogja meghatározni a tényleges kort? Mert azért 1,5 hét ilyen kis korban sokat számít. Nem szeretném, ha elkeserítene, hogy esetleg nem fejlődik rendesen vagy bármi. Esetleg aki így volt tudna tapasztalatokat írni? Köszönöm szépen!
2020. máj. 13. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem ismerem az orvosod, de az enyém pld megnézte a magzatméreteket és csak utána hitte el amit mondtam, mondjuk én nem hozzá jártam előtte.Ha szinte napra pontosan tudod mennyi idős terhes vagy jobban jártál volna ha legalább 7 hetes terhesen mész, mert úgy már van szívhang, így meg nem lesz 1 plusz vizsgálat, na meg felesleges idegeskedés.

A 12 heti méretek alapján fogják a terhességed korát korrigálni, ha kell.Nálam pld semmit se korrigáltak,de alapvetően azt is vette mindenki figyelembe, hogy késői ovuból fogant.Szóval végig a terhesség ideje alatt a baba mérete lesz a mérvadó, nem a menstruáció.

2020. máj. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Ha tuti fix a PÉ időpontja, akkor a ciklus 1. napját ahhoz kell igazítani, és meg is oldódott a helyzet. 26. napi PÉ-vel a ciklus 12. napja legyen az első.
2020. máj. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mindig hozzá járok, ő a magán orvosom. Tud mindent tud rólam, havonta járok hozzá, mert 2 éve nem jött a baba. Tudja mikor volt meg utoljára így nem mondhatok neki másik dátumot. Nagyon megörült mikor hívtam, azt mondta amint tudok menjek, hogy megnézzük jó helyen van-e. Első babám lesz, ezért kérdeztem hogyan állapítják meg a korát.
2020. máj. 13. 12:12
 4/7 anonim ***** válasza:

A mérete alapján. Az UH-n leméri és a gép kiírja a terhességi kort (úgy számolva a heteket, mintha szabályos lenne a ciklus).

A probléma az, higy 5 hét 3 naposan jó eséllyel nem fog embriót látni. Ha szerencséd van, legalább petezsák lesz, és akkor nem fogja rádhozni a szívbajt, hogy méhen kívüli. Mert hogy ilyenkor az szokott lenni... Kicsi a terhesség, nem látják sehol, jön a para meg a vérvételek. Halál feleslegesen.

2020. máj. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem a 39.napon lett pozitív a tesztem de az nagyon halvány volt, a 42.en lett erősebb.

Habár tudják az utolsó menzesz idejét rá se írják az uh-os papirokra, a 12.heti uh alapján számolták ki a szülés várható időpontját.

Sőt az orvos azt mondta, ha meg is kérdik az utolsó menzesz idejét el se áruljam, csak mondjam azt hogy uh alapján számoljuk. 😊

2020. máj. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Mindig hozzá járok, ő a magán orvosom. Tud mindent tud rólam, havonta járok hozzá, mert 2 éve nem jött a baba. Tudja mikor volt meg utoljára így nem mondhatok neki másik dátumot. Nagyon megörült mikor hívtam, azt mondta amint tudok menjek, hogy megnézzük jó helyen van-e. Első babám lesz, ezért kérdeztem hogyan állapítják meg a korát."

Pontosan ezért, mert ismeri a problémádat és a rendszertelen, szokásosnál hosszabb ciklusodat, fel sem szabadott volna merüljön a kérdés, mert neki tudnia kellett volna ezek után, hogy mihez igazítsa a dátumot.

2020. máj. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem is az volt a kérdés 😊 én nem tudom, hogy ilyen esetben hogyan számolnak, mit vesznek figyelembe. Kíváncsiságból tettem fel a kérdést, mert első terhességem és sok mindent nem tudok még 😊
2020. máj. 14. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!