Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes terhesen lehet...

12 hetes terhesen lehet Canesten kúpot használni?

Figyelt kérdés

12+6 napos terhes vagyok a doki ezt ajánlotta viszont a beteg tájékoztatón rajta van, hogy az első harmadban nem ajánlják, így felvetődött bennem a kérdés.


(Természetesen tudom, hogy aplikátor nélkül kell használni)


Volt esetleg valakinek ebből adódóan problémája?



2022. ápr. 18. 00:11
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Szerinted az orvos által is ajánlott Canesten, vagy a kezeletlen gomba lehet ártalmasabb? Ha lenne jobb megoldás azt ajánlotta volna. Terhesség alatt gombára szinte mindenkinek ezt adták, akiről tudok. A 12 + 6 az már igencsak az első trimeszter vége. Meg amúgy sem úgy működik, hogy egy naptár van a testedben és 13 + 6 naposan még árt a Canesten, kerek 14 hetesen meg már nem. Használd nyugodtan az orvos utasítása szerint és minden rendben lesz.
2022. ápr. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Még annyit, hogy sok szerre ráírják, hogy az első trimeszterben nem ajánlott, mivel a vetélés kockázata ekkor magasabb és senki nem akarja, hogy az ő termékére fogják. Ilyenkor szerintem lehet bízni az orvos egyéni megítélésében. Szóval ne aggódj 🙂.
2022. ápr. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Természetesen alkalmazni fogom, mert megbízok az orvosomban. Csupán maga az érdekelt, hogy volt esetlegesen ebből bárkinek baja, mert legalább is úgy tudom, hogy ez helyileg hat tehát, ha zárt a méhszáj akkor nem tud feljutni oda, így nem árthat a magzatnak viszont a fertőzés egy idő után, már igen + ráadásul nem kellemes.
2022. ápr. 18. 00:49
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Igen, így van, ahogy írod. A fertőzés hosszútávon ártalmas lehet. Majd biztos írnak még tapasztalatokat, de szerintem minden rendben lesz és elmúlik a gomba is. Minden jót nektek! 16 hkm
2022. ápr. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mégegyszer, hogy válaszoltál! Minden jót kívánok neked is!😊😊
2022. ápr. 18. 00:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Én Beliema kúpot használtam, az is jó gombára is és baktériumra is. Arra meg rá is van írva, hogy terhesen lehet használni.
2022. ápr. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!