Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt, akinek emésztőrendsze...

Van itt, akinek emésztőrendszeri betegsége volt terhesség előtt (colitis, gyomorfekély, crohn)? Mennyire volt nehéz a terhesség, milyen gyógyszert szedtetek alatta?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 22. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Gyomorfekély...

Ludeát lehet rá szedni terhesség alatt. Egyébként ahogy nő a pocak egyre rosszabbodik, mert nyomódik felfelé a gyomor, így a sav is egyre jobban folyik vissza a nyelőcsőbe.

2022. ápr. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vastagbélgyulladásos vagyok. Chron, colitis kizárva.

Első terhességem hozta ki.


3 terhesség mind a hármat fejenként 3 durva bélgyulladással vittem végig.

Folyamatosan szedek gyulladáscsökkentőt, és minden hónapban antibiotikumot.

2022. ápr. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy kérdésem lenne itt, amennyire idevág. Hálisten nekem ilyen jellegű betegségeim nem voltak, ugyanakkor 15 -25 cm kioperáltak a vékonybélből egy baleset következtében. Ez okozhat terhesség alatt valami bajt vagy ha azt nem is, de kellemetlen esetleg nagyon kellemetlen érzést??? Sajnos egyenlőre ott tartunk hogy azt se tudjuk q hasfalam alkalmas-e arra h természetes úton szüljek-e. Előre is köszönöm. 😊
2022. ápr. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
8 éve Crohn-beteg vagyok, első kisbabámat várom. Jelenleg 27.hétben járok. A terhességem nem nehéz, emésztőszervi problémám nincs, a betegség nem lángolt fel. A saját 8 éve szedett gyógyszereimet szedni kell folyamatosan, nem lehet abbahagyni. Pentasa és Imuran. Ha Pentasát szedsz, akkor fokozottan szedj mellé folsavat, ugyanis a Pentasa viszi ki a szervezetből a folsavat! Mellette viszont rengeteg vitamint szedek (Femibion, 4000 e d vitamin,folsav külön, c vitamin, magnézium,Krauterblut szirup és Flavon kids lekvár), valamint folyamatosan probiotikumot szedek, napi 2 kapszula Protexint. Pluszba kaptam a 18.héttől Ludeát, mert éjszaka nem tudtam aludni a savas refluxtól.
2022. ápr. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
2es válaszolótól szeretném megkerdezni, hogy milyen gyulladás csökkentőt szedett? Köszönöm
2022. ápr. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves 5#


Xalazint szedek folyamatosan napi 2x2, gyulladásbesetén 3x2. Emellett normix antibiotikumot minden hónapban.

Már voltam egy csomó terhelésen, biopszián. Minden negatív,tehát nincs meg a kiváltó ok.

A gasztroenterológusom köti az ebet a karóhoz, mivel 2.terhességemnél bélcsavarodást kaptam, ami csak a császárnál derült ki, (csoda, hogy túl éltük) és az a szakasz kitágult (diverculitis) szerinte ez okozza a gyulladásokat, csakhogy a problémám 2009-ben kezdődött, 2014-ben az első pozitív tesztem után pár nappal kaptam az első igazi megnevezett brutális bélgyulladást. Emellett a 3.terhességemnél már teljesen más szakaszom gyulladt. Szóval nem értek egyet az orvossal.

Ő már nemes egyszerűséggel közölte nem tud mit kezdeni velem, vetessem ki a kitágult szakaszt.

A sebész is az én véleményemen van, hogy nem a kitágult szakasz okozza a fő gondot, így hiába szednék ki, ugyan úgy gyulladnék. Szerinte is biztosan autoimmun eredetű. Ráadásul mivel hajlamos vagyok az összenővésekre, ezért nálam az ideiglenes stomazsák szóba sem jöhet, csak az állandó. Amit így 35 évesen nem szeretnék igencsak. De patt helyzetben vagyok, mert ha nimcs meg a kiváltó ok továbbra is gyulladok, a gyulladástól meg előbb utóbb perforálhat a belem, kilukadhat a kitágult szakaszt..

2022. ápr. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!