Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor mossam ki a bebi ruháit?

Mikor mossam ki a bebi ruháit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

25 hetes varandos vagyok, édesanyám már mondogatja egy ideje, hogy lassan elkezdhetnem ki mosni a kis hölgy ruháit, vasalni őket és szekrénybe be. Oke. De nem túl korai? Nem lesz szekreny szaga a babaruhaknak mondjuk esetleg a 40.hétig?

Azt mondja hogy bármikor történhet bármi, jobb előbb felkészülni, ebben egyet is értek vele.

Ti mikor inteztetek ezeket a dolgokat?

Ha rajtam múlik a kórházi pakk előbb kész lenne mint a babaruhak mosasa


2022. ápr. 22. 20:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Olyan 34-35 hetesen mostam vasaltam. Kb akkor pakoltam be a kórházi csomagot is. Harmadik baba
2022. ápr. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Nézd, én 34 hetesen szültem. Semmire nem mentem volna a szépen kivasalt 56-os ruhákkal, mikor hazajöttünk a kórházból. Szóval még ráérsz. Ha meglepi lesz, biztosan kisegít a család. Nálunk anyu vett 50-es rugikat, az anyósom mosott-vasalt, a férjem csinálta a babaszobát, míg kórházban voltunk.
2022. ápr. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem felesleges ilyen korán. Nem is értem annyira ezt az álláspontot. A férjed is ki tudja mosni ha esetleg előbb szülsz és bekerülsz a kórházba.
2022. ápr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kb 32 hetesen kezdtem összeszedni a kórházi csomagot és kimosni a babaruhákat. Így voltam nyugodt, hogy minden idejében kész lett. A végén már nem is lett volna hozzá erőm.
2022. ápr. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

33 hetes korra mindent összeraktam, a korházi csomagba csak az nem volt benne, amit használtam ( hajszárîtó pl)


Bàr én innen sokáig húztam mind2 gyereket, de egy bnőm megszült 35 hetesen, úgy hogy előtte való nap fejezett be mindent.


Én meg dolgoztam 37 hetesen még…


Szóval jobb időben.. meg pl a 2. Gyerekkel nem volt túl sok időm, így apránként csináltam..

2022. ápr. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Első baba ruháit anyukám mosta ki amíg a kórházban voltunk, a másodikét 2-3 héttel a szülés előtt
2022. ápr. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
36-37 hetesen mostam ki mind a 2 gyereknek
2022. ápr. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
35 hetesen mentem táppénzre, valamikor az azt követő egy-két hétben mostam.
2022. ápr. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem 30. hét után ütött be a fészekrakó ösztön, amikor úgy éreztem, hogy ha nem vasalom élére az összes ruhát, akkor nincs is értelme hazahozni a gyereket. Szóval valahogy akkortájt, meg 92x letisztítottam mindenét. Belegondolva elég vicces, mert most kb úgy kell kiszedni a retekből, hogy elkezdett kúszni, és az összes szöszmöszt fel akarja nyalni, de az elején még én is patika módon elrendeztem mindent. :D
2022. ápr. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A 36-38. hét között válogattam, mostam, vasaltam, hajtogattam mindent. Előtte való héten még a festék foltokat vakartam a padlóról, akkor lett kész a teljes lakás felújítása. Nem mondom hogy nem izgultam, de szerencsére minden kész lett a 38. hétre berendezve, bepakolva, végiggondolva. Meg volt időm így is 3 hetet pihenni.

Tesóméknál 35. héten jött a baba, ott a nagyszülők intéztek minden babakelengyét, babacuccot ami még hiányzott, apuka pedig a bútorokat rakta össze nagy hirtelen, és nagytakarított. Szerintem még ráérsz.

2022. ápr. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!