Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyed esetében a az egyetemi...

Gyed esetében a az egyetemi évek beszámítanak?

Figyelt kérdés
5 évet voltam egyetemen, eddig munkaidőm kb, 2- szer 3 hónap, mert mostani melohelyemen szülésig leszek, ha a munkatársam aki helyettesítek vissza nem jön, akkor szülésig leszek ott, 12 hónapot.azaz eddig 18 hónap munkaidőm van eddig.és 5 év egyetem.
2010. szept. 16. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy fél évet számítanak be. Legalábbis nekem azt mondták. Remélem így is marad :)
2010. szept. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
180 napot számítanak be, ha jól értem?
2010. szept. 16. 12:02
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy fél év (180 napot), s ha jól számoltam, neked épphogy meglett, mert másfél év munkaidőt van. De pl. szüleimtől hallottam, hogy pl a húgom 2 éves középiskolába jár, ahol mind a két év beleszámít a Gyesbe, amin meglepődtem, mert a fősuli s egyetem akkor miért nem. Szüleim válasza az volt, mert a gyakorlat rendes munkaidőnek számít s ösztöndíjat kapnak. De hát az egyetemen is. Ha ez igaz, akkor az egyetem végig beleszámít. Szerintem, de én is úgy tudom, hogy csak fél év.
2010. szept. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az egyetemből 180 nap beszámít+ a 18 hónap amit most dolgozol.
2010. szept. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, jól érted. 180 nap.
2010. szept. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Fél év a suliból és minimum fél évet a munkából adódóan kell biztosítottnak lenned az új törvény szerint, hogy kaphass GYED-et.

(én nem jártam jól, mert a suli után nekem a szülésig csak az 5 hónapos munkaviszonyom lesz meg...) Az ezelőtti jogszabályban amit egyébként kb. fél éve változtattak meg elég volt az iskola által biztosítottnak lenned minimum 360 napig...

2010. szept. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, engem is ledöbbent , hogy 5 évet fél évenk számítanak, de ennek is örülök, hogy van.


Köszönöm a sok választ:-)

2010. szept. 16. 17:34
 8/9 anonim ***** válasza:

Igazából ennek nagyon nincs jelentősége (már ha az egyetemen töltött évek számát vesszük) A lényeg,h 360 napig biztosított legyél a szülés napja előtt, ami lehet 360 nap munkaviszony vagy 180 nap iskola által plussz 180 nap munkaviszony által. Viszont ha 360 napig vagy iskola által és még nem volt munkaviszonyod akkor nem jár a GYED.


(16:14-es kommentelő)

2010. szept. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ:-) Annyifélét mondanak, és végre tiszta a dolog nekem.
2010. szept. 16. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!