Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második vagy többedik gyermek...

Második vagy többedik gyermek esetében fontos nektek, hogy a pocaklakó neve "passzoljon" a testvére nevéhez valamilyen szempont szerint (pl. hangzás, jelentés, erede, vagy kezdőbetű. )?

Figyelt kérdés
pl.: Bence - Botond?
2011. febr. 28. 21:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Erre nem gondoltam,így nem is volt fontos. Az én gyerekeim már nagyok,a nevük:Tímea,Attila,Zsolt.
2011. febr. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszi a választ:)).


Nálunk sem volt igazán szempont.

Már van egy Bence Bátyónk, meg egy Luca Hugink, most Öcsikét várunk és úgy néz ki Botond lesz.

Nekem csak az volt szempont, hogy ne legyen mondjuk a 3. gyerek pl. Béla(senkit sem szeretnék megbántani a példámmal, ezt csak úgy felhoztam, semmi bajom azokkal, akik ezt, vagy hasonló nevet választanak gyermeküknek), ami egyáltalán nem illik hangulatában az első kettőhöz vagy Kevin(ez is csak egy pl.), mert az pedig nagyom amerikai a mi már meglévő neveinkhez képest.

Miután kiválasztottuk a nevet, akkor vettem észre, hogy "b" betűs lesz, akárcsak a Bátyó:)).

Szerintetek a Bence- Luca- Botond milyen?

2011. febr. 28. 21:56
 3/17 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül. A 1. lányom Maja a 2. Luca vagy Levente lesz.


Mi 3 vagyunk testvérek: Renáta, Rita és Réka.

2011. febr. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Van olyan ismerősöm, aki az első gyerekének "b" betűs nevet választott és így a másik kettő is már csak "b" betűs lehetett.
2011. febr. 28. 21:57
 5/17 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
A fiam Kristóf és tetszik a Krisztián név ha a második is fiú lesz. De majd még meglátjuk apa mit szólna hozzá. :)
2011. febr. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
21:56 os vagyok 2 ismerősöm iker fiai Ákos-Ádám, Bence-Bertalan.
2011. febr. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
ja, most jut eszembe, hogy az szempont volt nálunk, hogy ne legyen túl hosszú a név, hanem 2 szótagú legyen, mint az első kettő.
2011. febr. 28. 22:01
 8/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Mégsem a Soma lesz a befutó?

Nekem fontos, hogy a gyermekeim neve passzoljon egymáshoz. Már van egy Botondunk, a tesó nemét még nem tudjuk. Ha kislány nagy esélyes a Villő, csak még apát kell meggyőznöm, ha kukacos megint, akkor nálam a Soma és a Barabás a favorit. Magyar neve lesz az tuti.

2011. febr. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

22:15: úgy tűnik a Botond mellett döntünk:)

Soma és a Botond volt a két bentmaradt név, de ma úgy néz ki konkretizálódik:))

2011. febr. 28. 22:22
 10/17 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy melyik lesz a győztes, mindkettő szép név szerintem.

Mikor érkezik a picur?

2011. febr. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!