Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Abortusszal egybekötött művi...

Abortusszal egybekötött művi meddővététel lehetséges?

Figyelt kérdés

Ma tudtam meg hogy terhes vagyok.

Az előző terheségemnek placenta leszakadása miatt azonnali császár lett a vége a7. hónapban.

A doki most azt mondta hogy így nagy a valószinüsége hogy ismét komplikációk lennének, és nem csak amagzatnak de nekem is bajom lehet.Ezt tudván az abortusz mellet döntöttem, mert nem szeretném megkockáztatni hogy 2 éves kisfiam félárva legyen.

Ilyen esetben lehetséges hogy a műtét közben sterilizáljanak is, vagy így is szükséges a 6 hónap "átgondolási idő"?

Volt valaki hasonló helyzetben?


2010. szept. 16. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Én alaposabban meggondolnám a dolgot.

Ugyanis a placenta leszakadás nem törvényszerű, egyik ismerősömnek a negyedik babájánál történt a leválás, sajnos a kicsi meghalt, viszont utána újra teherbe esett és csodaszép egészséges kislánya született, problémamentes és terészetes szüléssel.


Az abortuszt egyébként hüvelyi úton végzik, a lekötést pedi feltárásos műtéttel. Előtte kivizsgálás, pszichológus, várakozás, és számít az életkor, és hogy hány gyereked van.


Nagyon gondold át, kérj ki másik szakvéleményt is, mielőtt a kis életet a szíved alatt elveteted, a sterilizálás pedi visszafordíthathatatlan, és végleges.


34 éves kétgyermekes anyuka

2010. szept. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Tudom hogy nem 100% hogy baj lenne, de nem merek kockáztatni.Elég volt egyszer azt hallani hogy perceken múlik az életünk, akkor szerencsénk volt mindkettőnknek, nem merem kisérteni a sorsot.

Ráadásul ma a doki sem volt biztató, amint meglátta a 2 ével ezelötti zárómat azonnal azt mondta hogy nagyon kockázatos.

Szóval az abortusz sajnos mindenfélekép.

A sterilizálást meg azért szeretném, mert most is védekezés mellet maradtam terhes (elég termékenyek vagyunk a párommal), és nem szeretnék rendszert csinálni ebböl a dologból, mert eléggé megvisel a dolog lelkikleg.

2010. szept. 16. 20:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon-nagyon sajnálom:(
2010. szept. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom ami veletek történt, megértem hogy félsz nehogy másodjára is megtörténjen.

Pontos választ nem tudok a kérdésedre, de talán azért tudok segíteni. Tavasszal voltam kórházban és egy nő a mellettem lévő ágyon sterilizációt csináltatott és méhszájplasztikája is volt. Tehát szerintem az, hogy az abortuszt hüvelyi úton csinálják, nem zárja ki hogy a meddővétételt is megcsinálják. Az hogy a várakozási időt ki kell-e várnod az az orvostól függ...A szobatársamnak egyszerűen visszadátumozták a nyilatkozatát, mintha hónapokkal ezelőtt írta volna alá.

2010. szept. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Hát majd a doki eldönti..
2010. szept. 17. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!