Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetesen nincs petezsák?? ...

6 hetesen nincs petezsák?? Többi a megjegyzésben.

Figyelt kérdés

Sziasztok, nagyon szeretnénk a férjemmel babát. Március 27-én lettem utoljára beteg, ma május 6-án elmentem nőgyógyászhoz lássuk mekkora a pocaklakó mivel több tesztem is pozitív lett. Nem lát semmit, megvastagodott a nyalkahartya 14mm viszont semmi mást. Minden számítás szerint 6 hétben járok, 5 pozitív tesztem van, 3-4 naponta végeztem egyet mivel semmilyen terhességi tünetem nincs, kivéve hogy a menstruációm nem jött meg. Egyre erősebb volt a csík. Miután haza jöttem a doiktol is (este) elvegeztem a tesztet. Szintén pozitív. Mi történhet?


Doki szerint még nagyon apró, szerinte csak 10 napja késik, meg 3-4 hetes ha még terhes vagyok.



2022. máj. 6. 23:05
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Semmi terhesség tünet, orvos semmit nem lát, 5 pozitív teszt és 10 napja késő menstruáció. Érzem megbolondulok. 10 nap múlva kell csak vissza menjek.
2022. máj. 6. 23:50
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Es ha megbolondulsz, akkor lesz baba?! Szedd össze magad és koncentrálj a pozitív dolgokra. Ha stresszelsz és tényleg van baba, sokat ártasz neki. Ettől még nem kell megbolondulni. Ha nem most, akkor majd következő hónapban sikerül.
2022. máj. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
91%

miért, szerinted másnak higyan van?

legtöbb nő nem is megy 6-7. hét előtt, illetve a terhesség nem minden esetben tankönyvi...


ki kell várni türelmesen a 10 napot és természetesen bizni benne, hogy minden rendben lesz

2022. máj. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
terhességi tünet pedig van akinek nincs is, de többnyire a 7-8. hét környékén kezd jelentkezni
2022. máj. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
82%
Jaj istenem. Kívánom, hogy ne az legyen, mint nekem volt, de nekem szóról szóra ugyanez volt, és méhen kívüli lett sajnos. Felszívódott végül magától, semmi tünete nem volt.
2022. máj. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
34%

8. Értem én, hogy "felétek" így mondják, csak ez itt nem felétek van, hanem a Gyakori, ahol nem feltétlenül beszéli mindenki a te nyelvjárásodat...


Amúgy meg épp ezért írják mindenütt, hogy teljesen felesleges rögtön orvoshoz rohanni, bőven elég a terhesség 7-8. hetében. Főként ha mondjuk a dokinak még valami múlt századi gépe is van - már pedig ahol betegségnek hívják a menstruációt, az feltételezhetően nem valami világváros...

2022. máj. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne bolondulj meg, főleg ne ennyire az elején, mert innentől jönne csak a java, ha terhes lennél.


Nálunk március 4-én volt az utolsó menstruáció első napja. Március utolsó napjaiban határozottan erős terhességi tesztek, majd barnázás. Az orvos 4 hetesen már látta a kissé szabálytalan petezsákot és a szikhólyagot. A barnázás mindvégig megvolt. 6 hetesen pont időben erős szívhang. Hetente 2x volt UH. Viszonylag szabályos lett a petezsák időközben, azonban a fejlődés lelassult. 9 hetesen már nem volt szívhang. Tegnap volt a műtét. És nálunk sokkal szerencsétlenebb esetek is vannak bőven, nem szabad bele betegedni lelkileg. Fel kell készülni lelkileg a következő terhességre, az nagy valószínűséggel egészséges lesz.


Szóval ne bolondulj meg, mert a pozitív terhességi teszt az nagyon az eleje. Rengeteg lehetséges komplikáció miatt stresszként fogod megélni ha később terhes leszel, a szülést, utána pedig a gyereknevelést. Mert a szülés után nem megy le a súly a válladról koránt sem.


Járj utána, hogy lehet-e méhen kívüli. Ha nem és terhes sem vagy, akkor a következő hónapban talán szerencsésebb leszel és a pozitív teszt talán valóban babát jelez. 🙂

2022. máj. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mi lett kérdező?
2023. ápr. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!