Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pánikbetegség a várandósság...

Pánikbetegség a várandósság előtt, majd a gyermek megszületése után, a várandósság alatt semmi tünet. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

A pánikbetegségem kiváltó oka 2019. családtag halála pillanatában mellette voltam (szívinfarktus), látni hogy az orvosok küzdenek érte.


Utána kezdődött minden, rengetegszer szúrt a szívem körül, éjszakánként arra riadtam, hogy a pulzusom az egekben, izzadtam, az ájulás kerülgetett, nem találtam a helyem, remegtem, de ezek a rohamok csak éjszakánként jöttek elő, mindig féltem el aludni, mi van ha nem kelek fel többé. Állandóan féltem hogy én is rosszul leszek, hogy az történik velem is mint a családtagommal, féltem hogy meghalok én is, egy pozitív gondolatom nem volt. 2020-ban és 2021-ben összesen 4 különböző kardiológusnál voltam mert egyszerűen nem akartam elhinni hogy nincs baja a szívemnek, de nincs, mind a 4 kardiológus megállapította. Bár még most sem hiszem el.


2021 nyarán várandós lettem és mintha elvágták volna a 9 hónap alatt összesen egyszer volt rohamom, akkor is gyenge, teljesen más ember voltam annyira jól éreztem magam a bőrömben.


Most márciusban megszületett a gyermekem, rá 2 hétre kezdődött újra minden, éreztem hogy szorongok, és most nem a szívem körül szúr, hanem állandóan a mellkasom nyom, de az is leginkább este felé kezdődik, a másfél hónap alatt már négyszer volt éjszaka rohamom. Annyira szeretném élvezni az anyaságot, ez az életem legszebb időszaka de folyton szorongok, és félek a rohamtól és lassan félek az éjszakáktól. Figyelem a testem mozzanatait hogy mikor hol fáj és aggódom hogy vajon ez most pánik vagy mindjárt tényleg rosszul leszek és akkor jön a gondolat hogy egyedül vagyok itthon a picivel napközben és ha rosszul leszek ő egyedül marad és csak sírni fog.


Azt tudni kell, hogy várandósság alatt szedtem pajzsmirigy gyógyszert ami elfogyott és mióta megszületett a gyermekem nem szedem, most június elején megyek endokrinológushoz újból. Ez is közre játszhat? Mer tudom hogy a pajzsmirigy sok mindent tud produkálni.


Tudom senki nem orvos itt, de vajon a hormonok miatt nem volt semmi tünetem a várandósság alatt?


Köszönöm a segítséget!

29 éves vagyok.



2022. máj. 10. 23:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Detto, nekem sem volt rohamom terhessegem alatt, mostanaban kezdi újra, nekem szerintem azért mert első baba és mindig szorongok jól csinálok e mindent. Szerencsére nem olyan hosszú és erős rohamok mint korábban. Szerintem a pm dolognak ehhez nincs köze, max ha nem panikroham amit annak gondolsz hanem a pm hibas mukodesenek kovetkezmenye, de sosem hagyunk abba gyógyszert csak úgy, nem véletlenül adták. A pm gyógyszert egy életen át kell szedni nem olyan h nem szedem mert nincs kedvem.
2022. máj. 11. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem írtam hogy nincs kedvem szedni a gyógyszert. :) Csak elfogyott, és nem 3 napot töltöttem a kórházba hanem többet de ezt nem részletezem és mikor haza értünk sem lett volna kapacitás elmenni hozzá.. pláne hogy írtam az endo dokinak hogy elfogyott a gyógyszer és mi a helyzet és csak annyit méltatott írni hogy minél hamarabb menjek hozzá foglaljak időpontot, de az online foglaló rendszerben akkor is majd egy hónapra rá lett volna szabad időpontja. Amúgy sem voltam megelégedve a dokival így kerestem másikat és mint írtam június elején megyek hozzá friss pajzsmirigy értékekkel.
2022. máj. 11. 08:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a háziorvos is kiírta a a pm gyógyszert.
2022. máj. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondja a 3as,haziorvos írja nekem is évek óta 🤷‍♀️
2022. máj. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én komolyan nem értelek. Leírod, hogy egy trauma indította el nálad a lavinát, akkor mit keresel kardiológusnál? Miért nem mész oki terápiára, klinikai szakpszichológushoz, amikor a pszichoterápiás önismereti munka bizonyítottan képes kitörölni a pánikot, paranoiát az életedből? Nekem a havi fejfájásom jelentkezett 2x a terhesség alatt.
2022. máj. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!