Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen ki milyen típusú...

Terhesen ki milyen típusú öltözéket hordott? Szerintetek is így van?

Figyelt kérdés
Van egy pár kismama ruhám de nem nagyon szeretem, inkább kismamás nadragokat hordok, nagyanyám (77 éves) szerinte taszító a nagy pocak, és szerinte inkább ruhát kéne hordani ( már 34 hetes vagyok)...számomra ez abszurd dolog hogy a terhes pocak taszító, ez az élet rendje, egy kisbaba áldás. De azért meghallgatnám a ti véleményetek is. Édesanyám eldobott magától, nagyi nevelt és sajnos nem nagyon van akivel megbeszeljem a dolgokat, vagyis aki lenne afelé én nem merek nyitni, nagyon zárkózott típusú vagyok. Serdülő koromban alap dolgokat se volt kivel megbeszelni, nagyi gondoskodott rólam enni innivaló szempontjából, de a lelki dolgokkal kapcsolatban semmit se kaptam, nem volt meg az anya-lánya kötelék. Iskolában kis gyerekként bántalmaztak de nem volt aki megvédjen, nagyi elengedte a füle mellett, teljesen magamra voltam hagyva és tán ezért is lettem zárkózott, hogy nem merek nyitni, nem merem elmondani az érzéseim.

#Anya lánya kötelék #Arvasag
2022. máj. 30. 13:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

Én kezdettől fogva olyan ruhákat hordtam, ami mutatta a hasat. Nagyon büszke voltam rá :)


De nekem is sok idős mondta, hogy ezt nem illik így mutogatni.


Ma már ez nem így van, nem kell sátornyi ruhákkal elfedni.

2022. máj. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

Olyan öltözéket hordassz amilyet csak akarsz,ami neked a kényelmes.

Egyáltalán nem visszataszító a terhes pocak,el ne hidd sőt szerintem cuki.

Próbálj nyitni affelé aki neked szimpatikus,ha elutasít akkor mi van?

Legalább megpróbáltad,ennyi.További szép babavárást!Remélem egyszer nekem is végre sikerül már!

2022. máj. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

Én Tavaly júliusban szültem, 42 fok volt heteken keresztül előtte. Terhes ujjatlan felsőt és hosszú szoknyát hordtam vagy olyan átlapolósat, ami has alá ment, másban ki sem bírtam volna, nadrág kidorzsolte a combom.

Mondjuk nem volt nagyon nagy hasam de én nem rejtegettem egyátalán.

2022. máj. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

Anyósom mesélte, hogy amikor ő volt várandós a férjemmel (36 évvel ezelőtt), akkor már kezdett kikopni az a fajta nézet, hogy a terheshasat el kell takarni, de még eléggé jelen volt akkor is (Budapesten, tehát nem valami kis noname faluban a világ végén). Ha ez igaz (én ugye nem tudom igazolni :D ) a nagymamád meg az idősebb korosztály még simán lehet, hogy ebben szocializálódott, hogy számukra a terheshas egy kellemetlenség, amit rejtegetni kéne, illetlenség mutogatni, hiszen ez egyértelmű jele annak, hogy a nő szexelt (mintha a gyerek maga nem lenne az, na mindegy).


Én terhesen is azt hordtam/hordom, amúgy, ami kényelmes. Én pl szeretem a ruhákat így nyáron, de nem csak azt hordok, kismamanadrágban is jól érzem magam, azért tevékenységfüggő-is, hogy mikor mit veszek fel. Jól is néznék ki a 2 évesemmel a játszótéren egy kisestélyiben, oda a nadrágokat részesítem előnyben, de dolgozni meg csinosabb ruhában szívesen megyek, mert tetszik, amit így a tükörben látok. Azért a kismamaruhák nem kifejezetten takarják a pocakot, főleg egy idő után :D Te is hordj olyan ruhát, ami kényelmes, amiben jól érzed magad, ez úgy általában mindigre vonatkozik, nem csak a terhesség alatti időszakra.

2022. máj. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

Én se takargattam a hasamat, jó hogy nem már szégyellni kell azt ha valaki áldott állapotban van. Egy darab kismama ruhát nem vettem, volt amibe belefértem pocakkal is, volt hogy azt vettem fel, de nekem egyértelműen a kismama leggings volt a legkényelmesebb.

Amúgy azt veszel fel ami jól esik, nagyinak már nem sok köze van hozzá, hiszen felnőtt nő vagy. Sajnálom amúgy, hogy nincs akihez fordulni tudnál ilyen jellegű kérdésekkel.

További boldog babavárást kívánok és könnyű szülést!

2022. máj. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%

Engem nem zavar mások terhes hasa. Nem is érdekel különösen, ha akarja mutogassa.

Én magam azért hordtam bő ruhákat, mert nem bírtam elviselni, ha bármi feszült rajtam. A terhes nadrág is zavart, mert rátapadt az a pamut része a hasamra és idegesített. De ez én voltam, hordj nyugodtan, amit akarsz vagy kényelmes.

2022. máj. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%

Nagyiddal egyidős az enyém is….


Idézem: “nem is lettel nagOn kövér”

A terhes hasat “ kövérnek” nevezi.


Neki fura, hogy nem talargatjuk, mintha szégyelnénk.


Mondta is, hogy az ő idejében, amikor muszáj volt, csak akkor mutatkoztak nagy hassal.


Szóval nyugodtan hordj olyat, amiben látszik.

Az a jó, ha kényelmes és eleve terhesekre szabták.


A nagyobb méretű ruha a legtöbb esetben idétlen.

2022. máj. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

Sose felejtem el, 26.hét körül jártam, aranyos hasam volt, imádtam mutogatni. Egy pékségben álltam sorban, amikor megszólalt mögöttem egy banya, hogy miért kell ezt a szemérmetlenséget mutogatni. Köpni nyelni nem tudtam.

Mit gondolt vajon, ő hogy lett? Két ember dugott :D

Nagyanyám részéről nálam is megvolt ez, hogy hízásnak nevezte a hasat.


Anyum meg azt mesélte, hogy ő idejükben (1985) a kantáros Kertész nadrág volt a “divat”, de akkor se volt még elterjedve annyira ez a mindent kiadó terhes ruházat.


Szerintem egy csinos kismamánál alig van csinosabb. Mutogasd csak büszkén a hasad :)

2022. máj. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
95%

Engem pont a lebernyegek zavartak, amiben inkább kövérnek látszódtam 🙄 ezért inkább olyan kismamafelsőket hordok, amik nem lógnak szoknyaként a hasamon, hanem finoman alásimulnak, plusz leggingsek. Igen, ezzel hangsúlyozom a hasamat, de mellette a tükörben azt látom, hogy azért még nem vagyok gömb csak részben 😅

Alapvetően azt hordd, ami jól esik és persze ami kényelmes. Ha a mamának nem tetszik, az az ő problémája :)

2022. máj. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%
Én utáltam a nagy hasam és költeni sem akartam csoda mama ruhákra, ezért XL méretű nyári ruhákat hordtam😅 ez van skót vagyok és az volt a kényelmes, 2 lidl kismama gatyát vettem és cső. Viszont mindenki azt visel ami neki jó, mert ez az időszak alapból fárasztó fizikailag, legalább a ruha legyen kényelmes.
2022. máj. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!