Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hónapos terhes vagyok. A...

6 hónapos terhes vagyok. A henetikai vizsgálatom jó lett, ill. Az orvos is mindog jókat mond. De mostanában elkezdtem bánni, higy nem csináltattam trimsony tesztet, ill. Semmi plusszt a kötelezökön kívül.Szerintetek csináltassam meg öket most?

Figyelt kérdés
Az orvos nem ajánlotta, mindig jókat mondott, de olyan stresszelés, idegeskedés jött rám mostanában, hogy mi van ha mégis
2022. máj. 31. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Minek? 20 hetes genetikai vizsgálat jó lett, az orvos nem mondott semmi rosszat… akkor tényleg minek?

Örülj annak, hogy minden rendben van. Tök felesleges 6 hónaposan megcsináltatni.

2022. máj. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
És 6 hónapos terhesen mégis mit szeretnél tenni, ha most derülne ki bármi? Nekem is csak a kombinált teszt volt. Jó lett az eredmény, az orvos nem javasolt más vizsgálatot. De én ezen nem idegesítem magam, akkor így döntöttem. Nem lehet, hogy nem foglalod le magad eléggé? Mert ez az irreális stresszelés teljesen értelmetlen.
2022. máj. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ha ajánlotta volna, akkor megcsináltattam volna persze.

De magamtól nemkértem.


Csak sokan kérdezgetik mit csinálnák ha beteg lenne. És olyan pánik fogott el

2022. máj. 31. 19:52
 4/10 A kérdező kommentje:
Ma kérdezgették mit csinálnák ha beteg lenne. És olyan pánik elfogott. Eddig nyugodt voltam
2022. máj. 31. 19:53
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom ki volt az az idióta, aki ilyet kérdezgetett, de válogasd meg jobban kivel állsz le erről beszélni. Nem kell minden kotnyeles hülyével foglalkozni.
2022. máj. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
És most ne haragudj, tételezzük fel, hogy pozitív. Mit csinálsz? Elvetetni nem tudod. Élvezd a maradék három hónapot, mert nagy valószínűség szerint egy teljesen egészséges csecsemő fog hamarosan érkezni hozzátok. És akárhogyan is, ő már a te gyereked, bármilyen is lesz. A mai világ nehézsége, hogy mindent kontrollálni akarunk. A down-t kitudják mutatni és úgy félünk tőle mint a tűztől. Millió állapotot, betegséget pedig nem lehet. Azoktól még sem rettegünk, mert tudjuk, hogy igen van esély rá, de bíznunk kell az egészséges gyerekben. Szóval nyugi, azt a pénzt költsd a babára, meg menj el egy jó masszázsra! Többet ér.
2022. máj. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Most akkor az 5. vagy a 6. hónapban vagy? Vagy ma délután mindenki ezen a teszten pörög a több mint félidős terhességével?
2022. máj. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%

Egyrészt, ha most fény derülne bármilyen betegségre már tehetetlen vagy. Elvetetni nem tudod maximum örökbe adni.

Másrészt a legtöbb betegség nem mutatható ki magzati korban. Pl az éretelmi fogyatékosság, hallás fogyatékosság, látás fogyatékosság, mozgás fogyatékosság, SMA, autizmus, ADHD, stb nem mutatható ki. Sőt még születéskor sem derül fény a fent soroltak többségére, majd csak 2-3-4 éves korban.

2022. máj. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

Nekem 3 gyermekem van, kettőnél minden szuper volt minden vizsgálaton, egynél viszont vastag volt a tarkóredő (2,9), mindenféle vizsgálatra akartak küldeni. Én nem vállaltam, mondtam a genetikusnak, hogy szuper, hogy ki tudják szűrni, hogy down-os-e, de azt meg tudja-e jósolni, hogy gonosz lesz-e felnőtt korában, mert az pl nekem sokkal nagyobb tragédia. Csak mosolygott...

Végül azzal az érzéssel felvértezve szültem meg, hogy tuti nincs semmi baja, egészségesen is született. Két évesen derült ki, hogy enyhén érintett autista. De ezzel együtt is szuper cuki, vidám, bújós, imádni való kisgyerek, aki beszél, szobatiszta, normál oviba jár, szülinapi buliba hívják, legyeskednek körülötte a lányok. Persze nyilván ebben nagyon sok munkánk van, hogy kiegyensúlyozott és jól fejlődő legyen, és nem volt minden pillanat móka kacagás, DE! Ezt azért írom csak le, hogy ha van valami, annak azért a genetikán van valami jele többnyire. Nálad meg erről szó sincs. És ha még úgy is van, hogy később valami, bármi gikszer lesz, az sem a világ vége. Nekünk tök normális életünk van a kis autistánkkal is, a tesóknak is.

Szóval ne aggódj, a leírtak alapján tuti minden rendben lesz, és így is úgy is imádni fogod!

Én egyik gyerekem se cserélném el! ;)

2022. máj. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat


Kedve utolsó! Gratulálok a családodhoz, nagyon sok boldog pillanatot kívánok nektek


Igen tudom, túlaggódom néha kicsit

2022. máj. 31. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!