Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért vetélnek el a legtöbben...

Miért vetélnek el a legtöbben az első terhességnél?

Figyelt kérdés
2022. jún. 8. 14:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Azért nem hinném, hogy a legtöbben, csak sokan, én egyszer sem vetéltem el.
2022. jún. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudom,de amikor kiderült a dokinál/védőnőnél,hogy 1 terhességből van 1 szülésem és 1 gyerekem,akkor én voltam a kuriózum. Se vetélés,se abortusz.
2022. jún. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül az első terhességnél jellemző. Én a 3.-nál vetéltem el. Állítólag leginkább genetikai oka van. És bár a vetélés viszonylag gyakori, a legtöbb esetben rendben zajlik a terhesség.
2022. jún. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudom….

Nekem az első kettő a 7-8 héten elment, majd a harmadikat probléma nélkül kihordtam….

Ki tudja, miért volt….

2022. jún. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
nem legtöbben, a statisztika szerint minden 4. terhesség végződik vetéléssel.
2022. jún. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

Erre elég nehéz válaszolni.

Hála istennek az én családomban nem volt se vetélés se súlyos genetikai probléma miatt abortusz. Egyedül mamámnak volt egy húga, aki 1 éves kora előtt ment el, de az ugye nem terhességi időben történt.

Nekem az ismeretségi körömben egy nő van, aki nehezen esik teherbe, de ő sajnos valahogy testileg nehezen tudja megtartani a babát. Tehát nem csak az első babáról van szó.

Az esetek többségében nem történik összeférhetetlenség vagy más ok, ami miatt vetélés következik be. Ettől függetlenül sok ilyen veszteség van, de szerintem több baba marad meg, mint aki elmegy. Mindegy hogy első-második-többedik.

2022. jún. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

Ez így pontatlan.

sokan a nemvárt előtt tesztelnek, aztán írják h elvetéltek, mert megjött nekik.

Ez így nem igaz!

Mikor az első babát vártam, és mondtam h nem volt ab, vagy vetéles nálam nem lepődött meg a doki. Mondta h remek és folytattuk.

A 2. terhességem viszont vetéléssel végződött. Majd a kövi ugyan olyan gond mentes volt mint az első.

2022. jún. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
Azért nem a legtöbben. Az orvosom szerint kb minden 3. Azok nincsenek beleszámítva, akik nem is tudnak róla, ezért elvileg több, min minden 4., de ez csak részlet kérdés. Amúgy vagy kromoszóma rendellenesség, vagy van, hogy a szervezet nem ismeri fel a szitut és elutasítja. Azért van az, ha viszonylag hamar jön a következő nagyobb eséllyel marad meg, mert a szervezet “emlékszik”, hogy volt már ilyen. De elég sok tanulmány van amúgy a témában.
2022. jún. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%

Ez csak egy tipp, de szerintem azért lehet gyakoribb (ha tényleg az?), mert sok esetben az első vetélés után derül ki, hogy volt valami probléma és utána kezdik el kezelni: pl alacsony progeszteron szint, ir, véralvadási zavar stb.

Ez onnan jutott eszembe, hogy nekem az első terhességem alatt derült ki, hogy véralvadási zavarom van. Az orvosom le volt hidalva, hogy ilyen értékekkel nem vetéltem el. Nyilván terhességem előtt senki nem nézte ezeket az értékeket. :) Az ő elmondása alapján a legtöbben ezzel vetélnek és utána indul a kivizsgálás/kezelés. Ergo a második terhességüket már gyógyszerrel segítik.


Egyébként elvileg tényleg minden 4. terhesség végződik vetéléssel, de ezeknek egy jó része olyan korai szakaszban, hogy még nem is biztos, hogy tudja, hogy terhes a nő.

2022. jún. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
95%
Mert a természet így szelektál. Csúnyán hangzik, de “idejében” leállítja a hibás egyed fejlődését. A leggyakoribb egyébként abban az időszakban, amikor a menstruáció elmarad, aztán pár nap késéssel megjön, kb a korai terhességek negyede. Erről is csak azért tudnak, mert már léteznek nagyon nagyon korai terhességet kimutató tesztek.
2022. jún. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!