Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első baba 32 évesen, ez jó...

Első baba 32 évesen, ez jó életkor?

Figyelt kérdés
32-40 éves életkor között az ideális, a gyermekvállalás?

#terhesség #terhességi teszt #szerelem #munkahely #anyagiháttér #párkapcsolatt
2022. máj. 16. 19:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%
Teljesen jó
2022. máj. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
39%
Kinek mi. Hülyét kapnék, ha ötvenesen még egy tinédzserrel kellene együtt élnem, hatvanasan meg fiatal felnőttel. 44 voltam, amikor kirepültek.
2022. máj. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%

én 32 évesen szültem.

nyilván mindennek van pro és kontra oldala.

pro: egzisztenciálisan stabil vagy, éltél, világot láttál, van munkahelyed ahova várnak vissza (jobb esetben), több élettapasztalt, kiforrott személyiség, stb

kontra: az éjszakázás már nem megy olyan könnyen mint 20 évesen, ha esetleg te is kései gyerek vagy (mint pl. én) akkor a nagyszülők is baromi öregek (70+) akikre nem lehet rábízni a gyereket, nehezebben regenerálódsz a szülés után, ha több gyereket is szeretnél (3 vagy több) akkor lehet, hogy kifutsz az időből, vagy egyáltalán össze se jön

2022. máj. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ez a legidealisabb, en semmikeppen sem szerettem volna huszoneves fiatalkent egy kisgyerekkel szenvedni, raertem 30 eves korom utan, igaz nekem boven eleg egy gyerek :)
2022. máj. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
40%
Biológiailag 18-25 éves kor az ideális. De az egyebeket figyelembe véve a 25-30 éves kor. Én ennyi idősen már nem vállaltam volna.
2022. máj. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
87%
31 éves vagyok és várandós az első gyermekünkkel. Engem is meglepett de az orvos azt mondta ez még egyáltalán nem az "öreg" kor, sőt. Mindenképp szeretnénk kistesót is. Nekem így alakult. Nem mindenki találja meg huszon évesen a nagy szerelmet.
2022. máj. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
85%
nekem volt huszonévesen kettő és negyven évesen egy. mind a kettőnek megvolt a szépsége.
2022. máj. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
79%

Leszokhatnának már erről az emberek, hogy egymás életkorával foglalkoznak.

Sokkal nagyobb probléma, ha valaki pénz nélkül szül.

2022. máj. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
59%
A legjobb.
2022. máj. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ez egyénfüggő és nem korfüggő. Van, aki már huszonévesen megérett a szülőségre és van, aki még a negyvenhez közel sem alkalmas rá.


Ha ti így érzitek jónak, vagy az élet úgy hozta, hogy most jöjjön az első baba, akkor az az ideális számotokra. Másokkal nem kell foglalkozni.


Egyébként 32-40 között anyagi szempontból ideális, általában erre az időre alakul ki az a stabil alap, amire a párok már gyereket tudnak/mernek vállalni. Talán ez is az oka annak, hogy mára az első szülő anyák átlag életkora a 30-as évekre tehető. Meg beleszámít az is, hogy sokan ekkorra találják meg azt, akivel gyereket szeretnének vállalni.


Viszont biológiai szempontból a nők 25-30 év között a legtermékenyebbek. 35 fölött statisztikailag nagyobb a kockázat minden téren, 40-45 fölött pedig még nagyobb, de ez sem jelenti azt, hogy nem lehet ilyen korban gyereket vállalni.

2022. máj. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!