Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elvetelhettem a cukorterhelestol?

Elvetelhettem a cukorterhelestol?

Figyelt kérdés

Elso terhessegemben nagyon magas volt a terheleses eredmenyem igy most a tesoval elorehozott oggt-t kert a dokim, most vagyok 18 hetes.

Megittam a lottyot es ra fel orara kegyetlenul betosszultam, hanyinger szedules izzadas… ez tartott kb 1 oran at. Akkor nagyon rugdalt a baba, aztoa viszont egyszer se ereztem mozogni. Az eredmenyem persze rossz lett, 9,8 a cukrom:( hiaba tartottam eddig is szigoruan a dietat.


Nagyon felek amiert nem erzem azota a babat, el lehet vetelni egy ilyen “vizsgalattal”? Hallottatok mar ilyet? Penteken megyek amugy a dokimhoz…


2022. jún. 16. 10:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sosem hallottam ilyenről.

Csak 18 hetes vagy, az is normális lenne ha napokig nem is éreznéd a babát mozogni, sok helye van még. Próbáld ki, hogy iszol hideg vizet és lefekszel a bal oldaladra.

Holnap pedig úgyis megnézi az orvos, de szerintem felesleges ezen idegeskedned. Felpörgött a cukortól most meg kipiheni.

2022. jún. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azert ha egy cukros viztol elveteltel volna, akkor ott nagy baj lett volna a babaval alapbol.

18 hetesen legtobben meg eleve nem is erzik mozogni a babat, majd 25 hetes kortol kell naponta erzni, addig meg van 2 honapod.

2022. jún. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A cukros vizsgálattól sokan rosszul lesznek.


Amúgy, mikor nekem csinálták, ugyanígy inaktívabb lett a babám, már amennyire ezt 18 hetesen érezni lehet, aznap nem is éreztem már mozgást, de nem volt semmi baj.

2022. jún. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, hogy bajod lett tőle, nyugi! És teljesen normális, hogy a diéta tartásával is magas lett az érték. Hiszen a betegség ettől nem múlik el, csak amikor így étkezel, akkor normálisak lesznek a cukorértékeid, ami jó a babának. Amikor a vizsgálat miatt megiszod a 75 g glükózt, akkor tkp megszakítottad a diétát (persze nem ok nélkül). Most látszik, hogy okkal diétázol, jól tetted, hogy eddig is odafigyeltél, és ezután is kell, ez a lényeg.
2022. jún. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én ketpofára zabalom a csokit, sütiket, jegkremet, kólát is szoktam inni egész életemben így volt 3.7 lett a cukrom egy kiadós reggeli után.

Cukorterheleses vizsgálatnak az elejen lenne ertelme nem a 24. héten amikorra az olyan kismamák mint pl én akik világèletükben azt ettek amit megkivántak mert sosem volt sem cukor sem sulyproblemájuk terhesség alatt sem a kalóriákat fogják számolgatni és ha a terhesseg miatt változik ez is negativ irányba akkor időben kiderulne nem félidősen.

2022. jún. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jo mondjuk aki amugyis ketpofara zabalja az egeszsegetelen dolgokat, meg terhesen is, annak azert gratula😃 az h egy kiados reggeli utan 3,7 a cukrod pont olyan rossz mintha magas lenne.
2022. jún. 20. 09:12
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Elhiszem, hogy savanyú a szőlő! Sok ertelme lehet a dietádnak ha amellett is 10 a cukrod!:D

Azért azzal ne nyugtatsd magad hogy a 3.7 ugyanolyan rossz mert az nem véletlen ám, hogy levinni akarják az értéket és nem fel xD

2022. jún. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mit irigyelnek rajtad mar ne haragudj? Hogy ossze vissza zabalsz es azt hiszed a bekajalas utani 3,7-es cukor az jo?! Irigylesre melto vagy valoban:)

A dietambak meg van ertelme, hisz a terhelestol lett 10 a cukrom, a dieta alatt mert ertekek rendben vannak, igy nem kell inzulin, te répa:)

2022. jún. 20. 21:10
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Sem a magas, sem az alacsony cukor nem jó.

Evés után egy ilyen beeső cukor általában már a magas inzulintermelés következménye. Ami ugye egy megelőző lépcsőfoka lehet egy cukorbetegségnek.


Úgyhogy az alacsony sem minden esetben jó.


De nem okoskodom, vannak azért nálam ehhez jobban értők.

2022. jún. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért a 24. hét körül csinálják a vizsgálatot, mert a terhességi cukorbetegséget a terhesség váltja ki, de csak az előrehaladtával. Nem lenne értelme mondjuk a 10. héten megcsinálni, mert a legtöbb esetben csak később jelenik meg a gond. Ha korábban vizsgálnák, akkor csak azokat kapnák el, akik már amúgy is cukorbetegek voltak, a terhesség előtt is, attól függetlenül is. A kérdező esete kicsit más, nála alapprobléma is van, ha jól értem, ezért merült föl, hogy már hamarabb meg kell nézni.
2022. jún. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!