Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukros lennék?

Terhességi cukros lennék?

Figyelt kérdés

15 hetes terhes vagyok az orvosom előírt cukorterhelést mivel családban előfordult cukorbetegség.

Éhgyomri vércukor értékem 4,3 lett.

120 perc után 7,8 szóval pont határeset.


Mikor hazaértem megmértem 3,9 volt úgy, hogy elötte 15 perccel ettem egy csokit, mert kezdtem szédelegni.


Sosem ment fel 6 felé vagy csak akkor, ha elötte fagyit ettem.


Picit megvagyok ijedve. Jövőhéten hétfőn megyek orvoshoz, azt találtam ki egyenlőre nem vonom meg magamtól a dolgokat, de írni fogom az értékeket, hogy mire megyek az orvosnak tudja támpontot is adni esetleg írnám mit ettem.


Mikor tanácsos mérni a vércukorszintet? Pl felkeléskor, étkezés elött és után, de ha után akkor mennyi idő elteltével?



2022. máj. 2. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia. Éhgyomorra kell mérni aztán étkezés után 1 órával! Nekem is 7,8 lett a terhelés, elküldtek diabetológushoz, csak diétát írt elő! Nem kell stresszelni, ha betartod a diétát egész jól kontrollálható!
2022. máj. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem 7,9 lett a terhelés, diétával konkrétan 6 alatt maradt. Jó dietetikushoz menjél, akinél én először voltam, az nem volt egy nagy ász, konkrétan rosszabb lett az amúgy étkezések után jó vércukrom attól, ami diétát előírt.

2022. máj. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez inkább IR gyanú. 3 pontos inzulin és cukorterhelést fognak neked kiírni legközelebbre. Néztek homa indexet???
2022. máj. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem mivel csak jövőhéten megyek vissza nekem azt mondták terhesség alatt nem végeznek inzulin terhelést, mert még direkt rá is kérdeztem, hogy akkor inzulin is lesz ugye? Mire ezt a vàlaszt kaptam. Viszont azt az egyett nem tudom mért.
2022. máj. 4. 09:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Én magánlaborban csináltattam a laborjaimat és ott ugye, ha szólsz, akkor megcsinálják. Húgom IR-es, édesapám inzulinos, én végül 3 pontos cukor és inzulin terhelést kértem emiatt. Amit te leírtál az IR-es tünet, ugyanis akkor inzulin löketet ad a hasnyálmirigyed, hogy beesik a cukrod. Kát, hogy homa index nem történt, az alapján lehet tájékozódni. Ápolónő vagyok, több betegem esett össze IR kivizsgálás alatt lévő cukorterhelésre. Volt akinek 2 valamennyi volt. Ez mindenképpen megérdemel egy kivizsgálást.
2022. máj. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%
Terhesseg alatt nem szoktak inzulint nezetni, maga a terhesseg “inzulinrezisztens allapot”, igy nem mervadoak az inzulinszintek. (Viszont szules utani kontrollon mar fontos, hogy megnezzek.)
2022. máj. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!