Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Árthattam a babának a szalicil...

Árthattam a babának a szalicil savval?

Figyelt kérdés

15 hetes kismama vagyok.

Sajnos nagyon korpásodik a hajam, és ezért egy olyan samponnal mostam a hajam, amiben 3% szalicil sav van (internetes források szerint). Azt olvastam, hogy maximum 2%-os hatóanyagú szalicilsav használható terhesség alatt… Van bárkinek tapasztalata ilyen téren?

Olvastam, hogy alacsony dózisú aszpirin szájon át alkalmazva (ami szintén ugyanez a hatóanyag az olvasottak alapján, persze nem vagyok szakember) használható terhesség alatt. Ebből gondolom, hogy a bőrön keresztül ennek töredéke szívódhat fel.

Szerintetek? Okozhat gondot ?



2022. jún. 16. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy okoz gondot
2022. jún. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, semmit nem ártottál!


Rengeteg mindent lehet olvasni, hogy mi árthat a babának (ezeknek fele sem igaz, csak laikusként senki nem tudja eldönteni, hogy melyik fele), viszont amit érdemes észben tartani, hogy ezek mindig _rendszerességre_ vonatkoznak. Az alkoholfogyasztás árt a babának - nyilván, ha minden este iszol, viszont a szülinapodon attól még nyugodtan megihatsz egy pohár bort.


A %-os mérték egyébként is hülyeség: ha én kétszer annyi 2%-os sampont dörzsölök be, mint amennyi 3%-osat te, akkor több szalicilsav kerül a szervezetembe - most akkor hol is kell meghúzni a határt?


Egyébként szerintem a samponnal bejutó szalicilsav mennyisége legfeljebb akkor lehetne gond, ha napi 12 órán keresztül masszíroznád a fejedbe - de nem vagyok szakértő, szóval ezt a kijelentésem kezeld fenntartással!


A legfontosabb, hogy ne aggódd túl, gondolkodj, és keress megbízható forrásokat! Hidd el, a sok felesleges stresszel többet ártasz a babának, mint a samponnal!

2022. jún. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jajj istenem
2022. jún. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

2% vagy 3% igazából lényegtelen különbség. A 2%-osból is feszívódhat több, ha kétszer annyi ideig magadon hagyod, mint a 3%-osból.

Egyébként milyen termékre olvastad, hogy max. 2%-os használható?

2022. jún. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Külsőleg használva nem okoz gondot a szalicilsav.

Off: milyen sampon ez? Én úgy tudom, hogy az otthoni termékekben max. 2% szalicilsav lehet.

2022. jún. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én gyógyszerként szedem az acetylszalicilsavat mégsem aggódom! Sampon? Ne már..
2022. jún. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hajat festeni sem tilos, pedig az fél órát van az ember fején sokkal aggasztóbb összetevőkkel
2022. jún. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!