Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most szó szerint csak feküdni...

Most szó szerint csak feküdni lehet?

Figyelt kérdés
5-6 hetes terhes vagyok. Kedden megyek terhesség megállapításra. De!Tegnap este mosdó után észleltem rózsaszínes váladékot. Bementünk a kórházba ahol megvizsgáltak és Utrogestant és Rutascorbint írtak fel. Azt mondta a drúr a legtöbb amit tehetek az a fekvés, tehát szigorú ágynyugalom. Ezt most mennyire kell szó szerint érteni? A papíron fenyegető vetélés van. Akkor boltba se menjek? Nem főzhetek? Megtudom oldani máshogy tehát nem vagyunk teljesen rákényszerülve, csak nem tudom mennyire kell szó szerint érteni.Azt mondta nincs séta! ….
2022. jún. 19. 06:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
akkor ahogy mondta a doki... se bolt se főzés se semmi, a lehető leggyorsabb zuhanyzás és pisilés, és jóformán egész napos fekvés.
2022. jún. 19. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%
Hülyeség. Ez már rég megdőlt. Ha el akar menni a terhesség, akkor fekve is el fog menni... Én biztos nem maradnék fekve egész nap, többet pihennék mondjuk.
2022. jún. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
25%
Aztán ha elmegy a baba és nem feküdtél jön a lelkiismeret furdalás. Én az elején annyit feküdtem amit csak tudtam, pedig nekem nem is volt ilyen problémám, viszont megnéztem egy Czeizel videót a neten, ahol azt mondja hogy az emberek és állatok között az nagy különbség hogy mi két lábon hordjuk ki a terhességet, és ezzel hogy nem vagyunk vízszintesben sokkal nagyobb az esély a genetikai rendellenességre, na én erre úgy bekakkantottam, hogy amikor csak tudtam feküdtem, minimálisat voltam állva a terhesség alatt. :) persze fogalmam sincs mi az igazság, de jobb nem megkísérteni a sorsot szerintem, ha nem muszáj.
2022. jún. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Genetikai rendellenesség az allas miatt? Ott valamit felrehallottal. Az sejt szinten indulnfogantatasnal,mindegy hogy allsz vagy ulsz,attol a gyerek down koros lesz,ha annak indult. Max a veteles,mehszajnyilast mondhatta,hogy nyomja le a suly valoban. Mig az allatok negykezlab vannak,nekik a mehszajra nem nehezedik suly.
2022. jún. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
5-6 hetesen semmilyen súly nem nehezedik sehova... Majd ha 30 hetesen is azt mondja, hogy feküdj, akkor talán van értelme...
2022. jún. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%

Jézusom, miért kéne feküdni 5-6 hetesen? Valaki magyarázza már el a logikáját, hogy ez mire jó? Nem esik ki az embrio, ha elkezdene leválni a nyálkahártya az elégtelen progeszteron hatás miatt? 🥴

Pihenj többet mint általában, és próbálj meg minél kevesebbet stresszelni (tudom, könnyű mondani). Azon kívül szeded az utrogestant, ennél többet nem tehetsz. És ha ne adj isten elvetélnél, nyugodta elhiheted, hogy nem az miatt lesz, hogy nem feküdtél egész nap. Ez kb olyan, mintha a menstruációt akarnánk fekvéssel megakadályozni.

2022. jún. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

Teljes fekvés ekkora teehességnél felesleges, ha vetélés van, az fekve is megtörténik.

Méhszáj probléma esetén szükséges a fekvés, hogy a gravitáció ne rontsa a helyzetet

2022. jún. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%
Teljesen felesleges vigyázzállásban feküdni. Engem is ezzel idegelt egy vén sztk doki tavaly, amikor koraterhesen mindjárt megjön érzésem volt. Később orvost váltottam és ő elmondta, hogy ha nyilván kerülni kell a megerőltető mozgást, emelést, túrázást, de a szigorú ágynyugalom nem segít. Ezt azért mondják, hogy az orvos a saját seggét védje, ha netán mégis elvetélnél, ne mondhasd, hogy de hát nem mondták, hogy feküdni kell.
2022. jún. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

Teljesen felesleges, csak ne terheld túl magad és ne emelj nehezet.


8. hétig teljesen normális, hogyha elvetélsz, mert a magzat valószínűleg egyébéknt sem lenne életképes.

2022. jún. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

Érdekes, én is véreztem terhesség első heteiben, Kórházban is feküdtem miatta először egy hetet. Ott meg tényleg fekvés volt, elállt a vérzés, kiengedtek.

Itthon annyit csináltam, hogyan elpakolgattam, meg beálltam a zuhany alá meg hajat mostam/szárítottam, ez állással járt, a kórházban mindig 5 perc zuhany volt kb.

Aztán megint elöntött a vér... Megint 1 hét kórház lett belőle. Utána már itthon is csak 5 perc zuhany volt, hajat alig mertem mosni.

Szóval nekem nagyon is volt köze az álláshoz meg mozgáshoz, mivel a kórházban ahol semmit nem csináltam, elmúlt a vérzés.

2022. jún. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!