Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Clexane, covid várandósan,...

Clexane, covid várandósan, kell aggódni?

Figyelt kérdés
Pozitív lett a COVID tesztem, köhögésen kívül nincs más tünet. Orvos a terhesség végéig Clexanet írt. 25 hetes vagyok, lehet baja a babának?

2022. jún. 20. 10:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Én ASA-t (verhigito) szedek 12. Héttől harmadik trimeszterig, nagyon féltem a babát, de a toxémiával sem járnánk jobban. Elony/kockazat mérlegelésèvel ezek a szerek adható terhesség alatt.
2022. jún. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Cubina ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy miért írnak fel az utóbbi időben mindenkinek Clexane-t mindenre. Sima egészségügyi küret után is 1 havi Clexane-t írnak fel, nagyon sok embertől hallottam/olvastam hogy szúrni kell magukat mindenért. Ráadásul a véralvadásgátló hatás miatt el is vérezhet az ember, ha komolyabban megsérül.

Nekem császáros szülés után írtak fel 2 heti adagot, nehogy a sok fekvés miatt gond legyen. De terhesség alatt a vason kívül semmit nem kellett bevenni/beszúrni sem nekem, sem pedig senkinek, akiket ismerek és régebben szültek. Küreteknél sem írtak fel ilyet soha, pedig nagyon sokszor volt.


Azt gondolom, hogy a Clexane felírása után részesedést kapnak az orvosok, ezért mondják már mindenkinek, hogy véralvadási zavara van és írják fel tonnaszámra.

De az is lehet, hogy túl sok van raktáron közeli lejárattal és így el tudják sózni anélkül, hogy pocsékba menne.


Édesanyámmal is szedették tablettában, és amikor megsértette magát, nem akart elállni a vérzés, még sürgősségire is menni kellett emiatt.

2022. jún. 29. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!