Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lábdagadás? Honnan tudhatom,...

Lábdagadás? Honnan tudhatom, hogy normális? Mert ugye egyik sajnálatos velejárója a terhességnek a nagy melegben.

Figyelt kérdés

Sziasztok kismamák, anyukák!


38 hetes terhes vagyok jelenleg, eddig ezt még nem tapasztaltam a terhességem alatt. Nem Magyarországon élünk, de sajna tegnap itt is nagyon meleg volt, 31°, az eddigi rekord e nyáron, persze előtte sem volt éppen hideg, sőt. Viszont tegnap délután észrevettem, hogy a jobb lábam, pontosabban bokám megvan duzzadva. Egyáltalán nem vészes, de látható, viszont nem ilyen vizenyős, hogyha pl. az ujjam lenyomom rajta, akkor ugyanolyan, mintha bárhol máshol nyomnám meg, nem különbözik. A másik bokámon (bal) nem igazán látható dagadás. Illetve a jobb kezem, csuklótól felfelé is zsibog. Szerdán voltunk orvosnál éppen, minden rendben volt. Erre tegnap hoppá, új panasz. Viszont ez annyira már-már normális panasz terhesség végén, a meleg miatt, hogy nem tudom kell e szólnom az orvosomnak erről. Szerintetek?


2022. jún. 24. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mérd meg a vérnyomásodat mostantól napi 3x, 6 órás időközönként. Ha 140/90 fölé megy, akkor lehet gond.
2022. jún. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm szépen a választ! Eddig mindig maximum 130+/70+ volt. Közben aggódtam és felhívtam az orvosomat, aki azt mondta, hogy normális a dolog.
2022. jún. 24. 16:48
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen. Ne aggódj 😊 tényleg mérd rendszeresen a vérnyomasodat otthon és ha kiugrik, rögtön szólsz az orvosnak. Nekem végülis nem toxémiám volt, de a vérnyomásom az egekbe ugrált a 3. trimesztertől, fehérje nem volt a vizeletemben, de szülés előtt 2 héttel már így is bent feküdtem, azért kenem sajnos elég jól a témát.
2022. jún. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha feltűnően csak az egyik lábad dagad, az nem jó.
2022. jún. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!