Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A férjem permetezett a kertben...

A férjem permetezett a kertben, lehet baja a babának?

Figyelt kérdés

16 hetes terhes kismama vagyok. A férjem gyomírtózta a füvet a kertben permetezőgéppel, én pedig bent voltam a házban, és bár az ablakok nagy részét bezártam, egy pár ablakot az emeleten nem vettem észre, hogy nyitva maradt. Illetve szellőztető rendszerrel működik a ház. Utólag kezdtem el gondolkozni, hogy az is behozhatott valamennyi permetszert.

Segítsetek, releváns gondolat aggódni azon, hogy a babát érhette bármilyen ártalom, ahogy én belélegeztem a permetszert, vagy ez már a túlaggódás tetőfoka? Szél egyébként nem fújt.



2022. júl. 1. 21:55
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem teljesen mindegy már? Szerintem semmi baja nem lesz. De hát hogyan tudná ezt bárki megvizsgálni?
2022. júl. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
ez már mindennek a tetőfoka. kezeltesd magad mielőbb…
2022. júl. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baja
2022. júl. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz semmi baja.

Először azt hittem, megszületett kisbabád van, aki a fűben játszott permetezés után.

2022. júl. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Az viszont lehet, hogy a permetszer megijesztett a szellőzőben egy pókot, az elrohant egy poloska mellett ami elkezdett repülni, beleszállt a ventilátorba és szétfröccsent a mérgező bűzvegyülete, ami így eljutva a kismamaszobába rögtön elkezdte mérgezni az egész családot és célzottan a babát is.

Viszont ismerek egy terápiát, ami havi százhúszezer forintért heti négy alkalommal képes megszüntetni ezt a mérgezést és biztosítja, hogy a gyerek majd ne tanuljon rosszul a gimnáziumban.

(egy kis gúnyolódás azokon az iparágakon, amik a túlaggódó szülőkön élősködnek)

2022. júl. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%
Nyugodj meg Kérdező! Nem lesz baja. Én is ugyanígy paráztam, amikor 11 hetes terhesen jött hozzánk festő, és a fürdőszobában nem falfestékkel, hanem valami szintetikus zománc festékkel fújta le a csöveket, és még rosszul is lett közben, ki kellett mennie levegőzni. Én persze bezárkóztam a szobába, de oda is annyira bejött a szag, hogy nem is mertem aznap itthon aludni. Nem lett semmi baja a babának, azóta már megszületett. De én erről semmilyen tapasztalatot nem találtam az interneten, csak a lakkfesték káros hatásairól (ez is ahhoz hasonló anyag) és végig izgultam az egész terhességemet.
2022. júl. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

6. ha annyira hiper káros lenne akkor minden festő meghalna rövid úton. de ugye nem így történik.

vitathatatlan, hogy van egészségkárosító hatása ezeknek a szereknek, de napi több órában, éveken át azokkal dolgozva alakul ki betegség (rák). és az sem mindenkinél.


majd pont pár percig három szoba távolságból, csukott ajtó mögül belélegezve a 11 hetes magzatot károsítja. ahan, igen. 🧐

2022. júl. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak bennem merült fel, hogy jaj, Nazzi újra terhes? 😂😂
2022. júl. 2. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez most komoly?!

Nem megittad a gyomírtót bszki....


Én mind a 2 terhességem alatt gyomírtóztam. Egyedül, szkafander nélkül.

Láss csodát, mindenki él

2022. júl. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!