Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vizesedés ellen tényleg a...

Vizesedés ellen tényleg a folyadékbevitel csökkentése ajánlott?

Figyelt kérdés

A védőnő azt mondta, csökkentsem a folyadékbevitelemet, de a környezetem szerint hülyeség.

Most utána néztem, és tényleg ezt írják:


Amikor a tünetek jelentkeznek, a legtöbb kismama csökkenti az elfogyasztott folyadék mennyiségét, mivel úgy gondolja, ezáltal a vizesedés csökkenthető, megállítható. Sajnos ez nem igaz.


A csökkentett folyadékbevitel éppen ellenkező hatást válthat ki: a szervezet még jobban visszatartja a vizet, és fokozottabbá válik a dagadás mértéke is.


2022. júl. 7. 08:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
A csökkentés a hülyeség! Igenis sokat kell inni ilyenkor!
2022. júl. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%

Hülyeség. Pont, hogy növelni kell akkor a folyadékbevitelt!

Innentől kezdve én utánanéznék mindennek, amit ez a védőnő mond, mert sajnos nem lehet lecserélni.

2022. júl. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Hát igen, azért durva, hogy ilyen tanácsokat osztogatnak...🙄
2022. júl. 7. 08:58
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
Nem nem nem! A sok folyadék nagyon fontos!!!
2022. júl. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
19%
Esetleg a csalánlevél tea? Vízhajtó hatású és terhesen is lehet inni
2022. júl. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
86%

Kedves kérdező, pont úgy érdemes csinálni, ahogy leírtad. A magas folyadékbevitellel a vesék legalább dolgoznak és nincs folyadékvisszatartás. Teljes mértékben a vizesedés nem fog megszűnni, de elviselhetőbb lesz.

Az én esetemben a terhesgondozóban toltak le egy vérvétel közben, hogy maximum 1.2l folyadékot vihetek be naponta, levessel mindennel együtt, hogy a terhességi toxémiát elkerüljük. Bólogattam, majd kijőve a kórházból felhívtam a védőnőmet, aki azzal kezdte, hogy eszembe se jusson ilyet csinálni!

Bátran igyál, azzal nem lesz gond, ha szereted a görögdinnyét, azt is ehetsz!

Boldog babavárást!

2022. júl. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
34%
Sztono!!! Hülyeséget írtam!! Nem lehet inni, bocsánat!
2022. júl. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
90%
Kedves 7-es! A csalánlevélre írod, hogy nem lehet, ugye? Mert azt valóban ilyenkor nem szabad, fogyasztásakor a méreganyagok a méhlepénybe jutnak és károsít(hat)ják a magzatot.
2022. júl. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!


Nekem rögtön szárad a szám, ha nem iszok eleget.

2022. júl. 7. 09:17
 10/20 anonim ***** válasza:
20%
Ez attól függ, hogy még működik-e a veséd. Ha működik, akkor épp hogy sokat kell inni. Ha meg leállt a veséd, akkor nem csak meghatározott mennyiségű folyadékot szabad bevinni. De ez az eset nem védőnői, hanem orvosi hatáskör.
2022. júl. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!