Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan győzted le a félelmeid...

Hogyan győzted le a félelmeid a terhesség elején?

Figyelt kérdés
Kb 2-3 napja késik, a tesztjeim szép pozitívak és erősödnek. Semmi panaszom sincs viszont annyi csalódás ért már hogy nem tudom mivel terelhetném el a gondolataimat. Rettegek wc-re menni, orvoshoz pedig csak 2 hét múlva megyek.
2022. júl. 11. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos ez ilyen, de nem vagy egyedül, sokan így vagyunk. Én is túlaggódtam az elejét és most is (22 hetes vagyok). Sajnos nem tudtam ellene tenni pedig próbálkoztam józan ésszel.

- ha baj van, akkor nem tudok mit tenni.

- nem lesz baj, hiszen sokkal nagyobb esélye egy egészséges babának, mint bármi bajnak.

stb. Tereld el a figyelmed, dolgozz, sportolj, nyaralj, végezz több házimunkát.

Utólag gyorsan el fog menni az idő. Jönnek a vizsgálatok és könnyebb lesz.

2022. júl. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére mi pont elutaztunk nyaralni, és az egész család jött (akik előtt nem hagyhattam el magam), így az kicsit kizökkentett, de nagyon nehéz volt :( Igaz nekem nem volt sok csalódás, csak barnáztam az elején, és hát kétesélyes volt a dolog. Amúgy a nyaralás előtti pár napban állandóan itt lógtam gyakorin, és sztorikat olvasgattam, hát ezt nem ajánlom, mert csak még jobban bestresszeltem. Valami olyan dolgot ajánlok, amire úgy kell koncentrálnod, hogy nem tudsz gondolkodni, mert ha csak kitakarítasz otthon, garantáltan kattogni fog az agyad, amíg pucolod a sütőt. Találkozz olyan emberekkel, akikkel muszáj beszélgetned, nekem ez segítene szerintem.
2022. júl. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
Sehogy. Nem volt semmi félelmem.
2022. júl. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha Már összejött légy pozitív te is!:)

Nem lesz semmi baj!!

Nekünk nem akar összejönni és én ezen stresszelek tehát tudom mit érzel…

De gondolj inkább arra hogy stresszel többet ártasz.. én ezzel nyugtatom magam! Sajnos ezeket a dolgokat nem tudjuk irányítani.. jön aminek jönnie kell

2022. júl. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy sikerült normalizálni a gondolataimat, hogy tudtam, hogyha stresszelek, az a babának is árthat és én nem akarok neki ártani. Szóval megtaláltam a módját, hogy megtanuljak örülni neki és egyszerűen csak bízni benne, hogy erős lesz és velünk marad. Nagyokat sétáltam, akkor még jókat ettem, igyekeztem minden stresszfaktort kiirtani az életemből. Alapvetően egy nagyon békés, nyugodt lelkiállapot járta át a terhességem így.
2022. júl. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Lombikom volt, rákészültem, hogy bármi lesz, ez lesz az utolsó. És vettem egy új bringát, hogy azzal készüljek az őszi versenyre, ha nem sikerül. Beültitől nem ültem rá, ennek már lassan egy éve 😄

Szóval az én taktikám az volt, hogy olyan dolgokat gyűjtöttem magam köré, amit csak nem terhesen lehet használni/űzni és amúgy imádom 😊🤷‍♀️ hogy bármelyik forgatókönyv is sikerül, örüljek neki.

2022. júl. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!